SEO: סרטוני וידאו הופכים להיבט אינטגרלי בחיפוש

קידום אתרים הופך במהרה לאחד ההיבטים החשובים ביותר של קמפיין שיווק דיגיטלי משולב. ככל שיותר ויותר צרכנים פונים לאינטרנט וליתר דיוק למנועי חיפוש כמו גוגל על ​​מנת לחקור, למצוא וליצור אינטראקציה עם המותג, מותגים בתורם יצטרכו להשקיע זמן ומאמץ כדי לדרג היטב בתוצאות מנועי החיפוש. הפרקטיקה המיוחדת של אופטימיזציה של אתרים ותכנים על מנת לשמור על מקום ראשון בחיפוש נקראת Search Engine Optimization או SEO.

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא דיסציפלינה מורכבת ורב-פנים הכוללת יישום של אסטרטגיות שונות הן בעמוד והן מחוץ לדף, שבסופו של דבר פועלות יחד על מנת לשפר את הדירוג של כל אתר או פרופיל חברתי נתון. היבט מסוים של קידום אתרים שהפך להיות חשוב יותר ויותר כמוקד עבור אופטימיזציית מנועי החיפוש הוא תופעת הווידאו המקוון. יוטיוב מדורג כיום כמנוע החיפוש השני בגודלו בעולם ומחקרים מתמשכים מאשרים כי התיאבון הבלתי יודע של אנשים לחיפוש ולצרוך תוכן וידאו עדיין נמצא בעלייה.

יצירת תוכן ממותג למטרות שיווק נחשבת כיום לאחת מאבני היסוד של SEO כנה, כובע לבן, ותוכן וידאו מתגלה כאחד התומכים המוצלחים ביותר של אסטרטגיה זו ללא ספק. סרטונים מלמדים ומשעשעים הופכים לדרך קריטית עבור מותגים לא רק לספק לצרכנים שלהם מידע רב ערך ולעתים קרובות קצת בידור, הם גם ממלאים תפקיד חשוב במותג שלהם. קידום אתרים באתר.

כיצד סרטונים משפיעים על החיפוש

ב-2007 הכריזה גוגל על ​​חיפוש 'מעורב' או 'אוניברסלי', שפירושו היה שסרטונים ותמונות נוספו לאלגוריתמי החיפוש שלה. האלמנט המכריע הזה כבר כמעט מתעלם, אבל רק קחו רגע לחשוב על הנושא האחרון שאולי חיפשתם בגוגל. סביר מאוד ש-Google שירתה לך מגוון תוכן כולל סרטון או שניים. תוצאות וידאו הופיעו בכ-70% מ-100 רשימות החיפוש המובילות ב-Google השנה, בעוד ש-YouTube פרצה את מחסום ה-5% מכל הביקורים באינטרנט בבריטניה. ברור שווידאו הוא חלק חשוב מתרבות קידום אתרים, אז מדוע מותגים מהססים לפעמים לנצל את אסטרטגיית ה-SEO החשובה הזו?

טכניקות SEO של וידאו

בעוד שהאיכות והרלוונטיות של התוכן הם כמובן הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ​​הפקת סרטונים מקוריים, יש שלל טקטיקות קידום אתרים בעמוד ומחוץ לדף שניתן ליישם על מנת למקסם את סיכויי הסרטונים שלך לדירוג טוב בווידאו אתרי שיתוף כמו יוטיוב. ניתן למעשה לחלק את הטקטיקות הללו לשני זרמים – האחד מבוסס על מעורבות והשני בתהליך העלאת הסרטון המדובר בפועל. במונחים של האחרונים: אם תשתמש בטריקים של SEO כמו שימוש נכון במילות מפתח והכללת תגים ותיאורים, תוכל כבר להגדיל את הסיכויים להופיע ב-SERPs הרלוונטיים. השלב הבא אומר כמובן שיתוף תוכן ממותג ברחבי האינטרנט באמצעות מדיה חברתית ולאחר מכן ניהול המעורבות הזו על פני מספר פלטפורמות.

הסיבה העיקרית לכך שמותגים צריכים להשקיע בסרטונים ממותגים מקוונים היא כי זה משפר את חוויות הלקוחות. סרטונים עוזרים להגדיל את הזמן הממוצע באתר, הפחתת שיעורי היציאה מדף הכניסה עוזרת לנו לשמור על מיקומים נוחים ברשימות החיפוש הטבעיות. אנשים מחפשים את המותג שלך ומשתוקקים לעסוק בתוכן שלא רק עונה על הצרכים שלהם אלא גם מוסיף ערך לחייהם כצרכנים.Source by Inge Van Eetveldt

כתיבת תגובה