4 שיקולים מרכזיים לכל מסע פרסום שיווקי במדיה חברתית

במהלך הקריירה שלי, פיתחתי ותוויתי מספר רב של מסמכי תהליכים, מדיניות ואסטרטגיה פנימיים בחברה. עם הניסיון והתרגול, התברר שתהליך לא יעמוד בזמן וישתנה אם הוא לא ניתן להרחבה ושכפול. אותם עקרונות מתקיימים לגבי אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית; זה חייב להיות תהליך שיכול להסתגל לצמיחה לאורך זמן ולשינוי.

ערוצי מדיה חברתית חדשים צצים מימין ומשמאל, במיוחד עבור קהילות נישה של רשתות חברתיות ורשתות עסקיות ממוקדות גיאוגרפיות. כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים חדשים, תצטרך להרחיב את טווח ההגעה שלך ברציפות ברשתות החדשות המתאימות. עם כל הרחבה, בין אם אתה משיק את הקמפיין השיווקי הראשוני שלך במדיה החברתית ובין אם אתה יוצא לרשת חברתית או מרחב חדש, ישנם ארבעה שיקולים מרכזיים. מאמר זה אינו מתייחס לפרטים של תוכנית המשחק שלך במדיה החברתית כדי לכלול את האסטרטגיה העסקית שלך, היעדים והפעולות הנדרשות כדי לגרום לזה לקרות, אלא מציע גישה שחוזרת על עצמה שניתן ליישם לאורך כל מחזור החיים של מסע הפרסום שלך.

1. התחל בקטן

אם אתה רק יוצא לעולם המדיה החברתית עבור העסק שלך או מחליט שהגיע הזמן להיות רציני עם המעורבות שלך במדיה החברתית כדי באמת לנצל את ההזדמנות השיווקית המדהימה הזו, קח צעד אחורה, התמקד והתחיל בקטן. קל להיתפס לאפשרויות של שיווק במדיה חברתית ולקפוץ במהירות ליותר מדי תחומים בבת אחת. זה לא רק יהיה מכריע, אלא גם יחליש את מסע הפרסום שלך. עשה מחקר קטן או שכור מומחה שיוכל לייעץ לך לבחור שתיים או שלוש רשתות חברתיות שמתאימות ביותר לעסק שלך. הגדר את הפרופילים שלך, זהה את קהל היעד שלך, והתחל לבנות את הנוכחות שלך ברשתות נבחרות אלה כדי להבטיח שאתה נשאר בקנה אחד עם האסטרטגיה העסקית שלך.

2. תרגיש בנוח

פיתוח נוחות והיכרות עם פורומים וטכנולוגיות של מדיה חברתית חשוב מאוד, במיוחד אם אתה חדש בתחום המדיה החברתית. אתה צריך להיות נוח לא רק עם אופן השימוש בטכנולוגיה, אלא גם ביצירת קשר עם קהל היעד שלך. האינטראקציות שלך צריכות להיות טבעיות ואישיות. יתרון מרכזי של רשתות חברתיות הוא היכולת לדבר "עם" הקהל שלך ולא "עם" הקהל שלך. אתה חולק רעיונות ומספק ערך ללקוחות הפוטנציאליים שלך ולמנהיגים בתעשייה שלך. יש אינספור דרכים להתחבר לקהל שלך בהתבסס על העסק ותחום ההתמחות שלך. קצת ניסוי וטעייה זה בסדר. בדוק את המים, נסה גישות שונות והקפד לעקוב ולמדוד את התוצאות כדי שתוכל לקבוע מה עובד הכי טוב.

3. קבע שגרה

זה יכול להיות תחום קשה עבור עסקים רבים. כן, זה דורש קצת משמעת אבל ברגע שתקבע שגרה שעובדת בשבילך, תהיה לך עקביות שהיא חיונית לרשתות חברתיות. אם אתה מפרסם רק עדכון בטוויטר פעם בשבוע, מאמר בעמוד הפייסבוק שלך מדי פעם ומגיב לדיון ברשת החברתית הנישה שלך פעם בחודש, אתה לא זוכה לנראות. ככל שאתה תורם יותר, אתה גלוי יותר. הישארות פעילה ומתן ערך תוביל להחזר על השפעה או להכרה במותג אשר בתורו יוביל להחזר על ההשקעה. איזו שגרה עובדת הכי טוב תהיה שונה עבור כל עסק ותלויה אם אתה מנהל את הקמפיין לבד או בעזרת עמיתים או מומחה מדיה חברתית.

עבור חלקם, עדיף לקבץ פעילויות רשתות חברתיות יחד בשעה אחת במהלך היום כדי להתמקד במשימות אחרות במהלך שאר היום. עבור אחרים, קל יותר לבנות כמויות קטנות של זמן במהלך היום כדי להתמקד ברשת חברתית ספציפית. ישנם כמה כלים נהדרים לתזמן את הפוסטים שלך מראש על פני מספר רשתות כגון Hootsuite (האהוב עליי האישי) ו- Tweetdeck. זה יכול לחסוך לך זמן ולעזור לך לשמור על רמה עקבית של אינטראקציה. לא כל העדכונים והפוסטים צריכים להיות מתוזמנים מראש, אבל שילוב של חלק מתוזמן הוא תרגול טוב וגם דרך מצוינת להשתמש בשירותיו של מומחה. על ידי האצלת פעילויות שיווקיות במדיה חברתית יהיה לך יותר זמן לקיים אינטראקציה אישית עם קהל היעד שלך להשיב לתגובות ולהגיב לדיונים על בסיס שגרתי.

4. הרחב

לאחר שתכננת את התהליך הזה עבור שתיים או שלוש רשתות חברתיות, תוכל להתרחב לרשתות חדשות, אך ראשית, בצע את המחקר שלך. אתה צריך לקבוע את הרשתות החברתיות או את מרחב המדיה החברתית הטובים ביותר שבהם העסק שלך צריך להיות נוכח. אולי הפעם אתה רוצה להגיע לקהילות נישה. אולי הגיע הזמן לצאת לשיווק בווידאו, תחום מרגש באמת בשיווק באינטרנט עם אפשרות כזו להפוך לוויראלי אם אתה עושה את זה נכון. אולי אתה מוכן להקים רשת חברתית משלך. יש כלים זמינים כדי לגרום לזה לקרות. החלט אילו רשתות חברתיות צריכות להיות הבאות ברשימה שלך והתחל בתהליך להתבסס על האסטרטגיה הקיימת שלך החל מהמקום הראשון.

לא משנה באיזה כיוון אתה נוקט במסע הפרסום שלך, על ידי הישארות במסגרת ארבעת השיקולים הללו בזמן שאתה בונה את האסטרטגיה שלך, אתה תשמור על שליטה ועקביות שהם המפתח להצלחת כל אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית.

זכויות יוצרים ©2010 – סיוע וירטואלי יעיל. כל הזכויות שמורות.Source by Katie W Bauer

כתיבת תגובה