שימוש במדיה חברתית להגברת המכירות והמודעות למותג

חברות משיקות ללא הרף קמפיינים שיווקיים במאמץ לקדם את המותג שלהן ולהגביר את המכירות שלהן. חלקם מצליחים מאוד – הסלוגן והפרסום של קרלסברג "כנראה הלאגר הטוב בעולם" מייצרים מודעות ומוניטין מצוינים למותג. זה תורם אז להגדלת המכירות ובסופו של דבר להגדלת הרווחים. עם זאת, לרבות מהחברות הללו יש תקציבי שיווק ופרסום גדולים. מה אם החברה שלך לא יכולה להרשות לעצמה יוזמות שיווקיות אלו? כאן נכנס לתמונה שיווק במדיה חברתית. רוב ה'כלים' לשיווק במדיה החברתית הינם חופשיים לשימוש ויכולים לספק את אותה כמות חשיפה שיווקית בין אם אתה רק בתחילת דרכו ובין אם אתה קונגלומרט ענק. מאמר זה מסביר כיצד ניתן להשתמש בשיווק ברשתות חברתיות כדי להגדיל את המכירות בעלות נמוכה יחסית.

ראשית, בואו רק נפריך את המיתוס ששיווק במדיה חברתית לא מוביל לעלייה ישירה במכירות. הנה כמה דוגמאות כדי להוכיח זאת: סוני הודיעה בפברואר שבאמצעות טוויטר הם הרוויחו מיליון פאונד נוספים במכירות, Dell הודיעה ביוני אשתקד שנוכחותם בטוויטר אחראית לעלייה של 3 מיליון דולר במכירות. אפשר לטעון שמדובר בשתי חברות גדולות וכבר יש להן מוניטין של מותג. עם זאת, חברות קטנות אחרות חוו גם מכירות מוגברות באמצעות צורת שיווק זו. John Fluevog Boots & Shoes Ltd, חברה קטנה לייצור נעליים בקנדה, דיווחה על עלייה של 40% במכירות ב-2009, באותה שנה שבה החלה שיווק ברשתות חברתיות, זה לא היה במקרה.

אז איך שיווק ברשתות חברתיות יכול לתרום להגדלת המכירות של החברה שלך? כלי מדיה חברתית מאפשרים לך גישה למיליוני אנשים. פרסומת טלוויזיה תגיע לאנשים הצופים באותו זמן ולא מאפשרת שום אינטראקציה עם הצרכן. ציוץ אחד יכול להגיע למיליוני אנשים. Sainsbury's למשל מצייצים באופן קבוע את ההצעות האחרונות שלהם. כל מי שרוצה להתעדכן באלה יכול פשוט לעקוב אחרי Sainsbury's בטוויטר. זה נותן בסיס לקוחות פוטנציאלי גדול בהרבה ומאפשר להגדיל את המכירות, תוך יצירת מודעות למותג. יתרה מזאת, אנשים יכולים להגיב לציוצים אלה, מה שמספק פורום לאינטראקציה עם לקוחות ובכך לתובנה עם לקוחות. העסק שלך יכול לחקות את זה, ציוץ המבצעים שלך מספק פרסום בחינם. אם זה נעשה בצורה יצירתית, זה באמת יכול להגביר את המכירות ולשים לב לחברה שלך.

שיווק במדיה חברתית פועל באופן דומה לצורות שיווק אחרות; זה ויראלי. חברה קטנה עובדת בהתחלה על בסיס מפה לאוזן, אנשים אומרים לחברים שלהם. סוג זה של שיווק, במיוחד טוויטר ופייסבוק, עובדים עם המושג 'חבר'. אנשים יכולים לתת לך ביקורות חיוביות, להמליץ ​​על המוצר שלך ולצייץ על החברה שלך. כל הקהילה החברתית הזו מאפשרת לראות את השם והמותג של החברה שלך על ידי כמות משמעותית של אנשים. שימוש מתמשך במדיה החברתית לאורך זמן יוצר מודעות למותג ובכך מסייע להגדלת המכירות. אחד מהלקוחות שלנו, PeachorLemon, אתר סקירת רכב, צבר יותר ממאה עוקבים בטוויטר תוך שבוע. מדובר בעוד מאה אנשים שיודעים על מבצעים ומבצעים, עשויים לספר לחבריהם, לבקר באתר או להשתמש בערוצי מדיה חברתית אחרים כדי להזכיר את PeachorLemon. כל זה יוצר מודעות למותג ועם הזמן שימוש מוגבר באתר ובכך מעלה את ערכו.

ההשפעה שיכולה להיות למדיה החברתית על המודעות למותג היא קריטית בעתיד האסטרטגיה השיווקית של עסקים קטנים. מודעות למותג היא רק דרך אחת שבה המכירות מוגדלות, יש עוד הרבה גורמים חשובים שתורמים. עם זאת, כפי שהוכיח מאמר זה, יצירת מודעות למותג באמצעות וריאציה חדשה זו של שיווק יכולה להיות בעלת השפעה עצומה על העסק וההכנסות שלך.

אנתוני או'פלייןSource by Anthony O'Flynn

כתיבת תגובה