שיווק שותפים, שיווק דיגיטלי, פרסום דיגיטלי, קידום באינטרנט

שיווק שותפים

המונח שיווק שותפים מתייחס למושג לפיו סוחר/דילר שהוא המפרסם ממנה מפרסם/ים אחד או כמה מפרסמים שיוצרים תנועה או מובילים לאתר האינטרנט של הסוחר, על מנת לייצר מכירות גדולות יותר. מפרסמים אלה הידועים בדרך כלל כשותפים משלמים על בסיס מדידת ביצועים או רישומים או מכירות ישירות שנוצרו על ידם, בהתאם לתנאים שנקבעו.

משווק השותפים מקדם את המוצרים/שירותים של סוחר הלקוח באמצעות אתרים שונים, בלוגים, פוסטים, מאמרים וכו' המפנים את התנועה לאתר הסוחר אשר משלם לאחר מכן עמלה או תגמול למשווק כאמור. יכולים להיות אלפי משווקי שותפים לאתר אחד שהמניע שלהם הוא ליצור מבקרים באתר שפוטנציאל ליזום מכירות עבור האתר

משווק כזה עושה שימוש בכלים אנליטיים כדי לעקוב אחר סוגי הקישורים והפוסטים שמייצרים מכירות בפועל.

כיצד פועל שיווק שותפים

סוחר שרוצה להגיע לבסיס רחב יותר של משתמשי אינטרנט וקונים עשוי לשכור שותף, שיכול להיות הבעלים של מספר אתרים או רשימות שיווק בדוא"ל עם רשת רחבה. לאחר מכן הוא מתקשר ומקדם את המוצרים המוצעים בפלטפורמת המסחר האלקטרוני לרשת שלו. הוא מיישם מודעות באנר מודעות טקסט ו/או קישורים באתרים מרובים בבעלותם או באמצעות דואר אלקטרוני לקהל הלקוחות שלו. פרסום יכול להיות בצורת מאמרים, סרטונים, תמונות וכו', המשמשים כדי למשוך את תשומת הלב של הקהל לשירות או למוצר.

מבקר שילחץ על אחד מהקישורים או המודעות הללו באתר השותף יופנה לאתר המסחר האלקטרוני. אם בסופו של דבר הוא/הוא רוכש את המוצר או השירות, אזי סוחר המסחר האלקטרוני מזכה את חשבונו בעמלה המוסכמת, שיכולה להיות 5% עד 10% ממחיר המכירה של המוצר

משווקים הופכים לשותפים במספר דרכים הכוללות:

1) על ידי הרשמה לאתרי קמעונאות או מסחר אלקטרוני. ל- Shopify, למשל, יש תוכנית המאפשרת למשווקים להרוויח עמלות על קונים חדשים.

סקר לקוחות קיימים כדי ללמוד את המוצרים או השירותים המועדפים עליהם ולאחר מכן ליצור קשר עם אותן חברות כדי לברר לגבי תוכניות כאלה. לדוגמה, יועץ שיווק לעסקים קטנים עשוי להפוך לשותף של שירות הפצת רשימות דואר אלקטרוני. המשווק מקבל כתובת URL ייחודית. הם חולקים את כתובת האתר הייחודית הזו במודעות ובפוסטים ברשתות חברתיות. כאשר הקונה הפוטנציאלי לוחץ על כתובת האתר הזו, הוא מקבל תשלום מהסוחר.

2) חיפוש באינטרנט אחר מוצרים הרלוונטיים לאתר המשווק ויפנו לקהל היעד. רוב החברות המציעות תוכניות כאלה מציינות את זה עם קישור קשור או קישור "שותפים" בתחתית דף הבית של האתר שלהם.

3) מחפש מוצרי שותפים פוטנציאליים אצל מנהלי תוכניות הכוללים Commission Junction, ClickBank ו-ShareASale.Source by Aryaa Lata Bhatt

כתיבת תגובה