פיכחת ההתמכרות שלנו למדיה החברתית

כשהמדיה החברתית (פייסבוק ולינקדאין) הפכה לפופולרית לראשונה, חשבתי שזהו מדיום מדהים. קיבלתי כל הזמן הזמנות מחברים בתיכון או מאנשי קשר עסקיים, תוך זמן קצר היו לי מאות אנשי קשר בכל אתר, וחשבתי שאני די מחובר. גם אני פניתי לאחרים כדי לבנות את הרשתות שלי אפילו יותר.

כיזם, חשבתי שכל הרשתות המקוונות יעזרו להצמיח את חברת השירותים העסקיים שלי. אפילו פרסמתי מודעות מקוונות באמצעות שני המדיומים. נכנסתי בשקיקה לעולם המקוון החדש הזה עם תקוות גדולות לקשרים עסקיים ואישיים עתידיים. המאמצים האלה היו העתיד – נכנסתי למהדורת האינטרנט 2.0.

עלו בעיות

השאלה בחשיבות באה לאט, ובכל זאת הבטן שלי אמר שיש בעיות. מתוך מאות לקוחות במשך שמונה שנים בעסק, אף לקוח לא סיפר לי שגילו על החברה שלי דרך המדיה החברתית. אולי הם בדקו את קורות החיים שלי, אבל לא הוצגנו דרך מדיה חברתית.

תחושת ספק נוספת באה מפרשנות פוליטית. התחלתי לקרוא ממים או הערות מאותם אנשים שוב ושוב, במיוחד כשהתקרבה בחירות. ככל שצצו חדשות מזויפות, התברר שרבים מהפרסומים הללו היו שטויות מוחלטות. מעבר לדיוק, הפרסומים העליבו את הקורא, שהאמין אחרת.

צעקות דיגיטליות

כמדריך עסקי במשרה חלקית, אני שם דגש רב על יזמות. אני שואל את התלמידים כיצד ישווקו את העסק שלהם כדי להשיג לקוחות חדשים. התגובה הנפוצה ביותר היא "אני אפיץ את המסר שלי בכל המדיה החברתית". הנה לך. המפתח להצלחה בעידן הדיגיטלי הוא לצעוק כמה שיותר חזק דרך המדיומים החברתיים שלנו.

ערוצי שיווק ומכירה באים והולכים, אך דבר אחד נשאר אותו דבר. יצירת מסרים המניעים אנשים לשפר את חייהם באמצעות המוצר שלך מייצרת לקוחות חדשים. אנשים שונאים לקבל צעקות, אבל הם אוהבים שיחות שמשפרות את חייהם או חברות.

עלבונות סייבר

כשזה מגיע למדיניות ציבורית, אף אחד לא ישנה את בחירות ההצבעה שלו על ידי קבלת עלבונות. האם אני הולך לשנות את הרעיונות שלי מהצעקות העקביות של מישהו שבקושי הכרתי בתיכון? בואו נחשוב על מה שאנחנו מפרסמים ב-social. אם אתה כן רוצה לפרסם דברים פוליטיים, שקול משהו עם הומור או התחשבות שעשוי להניע מישהו לעצור ולשקול נקודת מבט אחרת.

יש תפקיד למדיה החברתית בעסקים. יצירת ערוצים למיתוג, שירות לקוחות ומשוב על מוצרים חשובה לפיתוח עסקי כולל. עם זאת, הרעיון שככל שתפרסם יותר, העסק שלך יגדל יותר הוא שקרי לחלוטין. שיווק הוא מורכב. מיתוג, מסרים, ערוצים מרובים, איכות המוצר והמוניטין כולם תורמים למכירות חדשות.

אין תיקון קל

מדיה חברתית יכולה להיות כיף לראות תמונות חופשה, להתחבר מחדש עם אנשים מגוונים ולהתבדר. בואו נעשה חכם! אין גלולת קסם לשיווק מלבד עבודה קשה. מחוץ לעבודה, הרם טלפון או פגוש אנשים באופן אישי. אולי תופתעו, הרשת האישית שלכם תהיה אמיתית במקום דיגיטלית. קדימה אמריקה, העתיד האמיתי שלנו מחכה.Source by David Laverty

כתיבת תגובה