משפיעני מדיה חברתית: תעשייה עמוקה בעור?

פרסומת של סוכנות מיקרו-משפיענים מקומית, Faves Asia עוררה את זעמם של רבים מכמה סיבות, אבל אף אחת מהעבירות לא הייתה גדולה כמו הצגה כוזבת של תעשיית המשפיענים כדרך קלה לתהילה ולעושר. הסרטון הוסר תוך ימים לאחר ריסים מדהימים.

בעוד אדם מבלה שעות בגלישה בלתי פוסקת דרך המדיה החברתית בהסתכלות על אורח החיים השופע של התמונה המושלם של משפיענים, זה יכול להיות קשה להימנע מלחשוב שפנים יפות וקצת מזל הם כל מה שצריך כדי להיות אחד מהם. עם זאת, המציאות הרבה יותר שונה מהדמיון שלנו. אז מהן שלוש התכונות הבסיסיות של משפיע מדיה חברתית מצליח?

זהות

אם אתה רוצה להיות ידוע על הכל, אתה תהיה ידוע על כלום. – דן שאובל

כדי לעבור מעבר להיותו פנים יפות נשכחות באינסטגרם, צריך ליצור פרסונה מקוונת ייחודית. זה מחייב את המשפיע לחוש כיוון ברור ביצירת תוכן ולבסס מוניטין כנקודת התייחסות ליחיד או לאוסף של תחומי עניין. ככזה, משפיע אמיתי גם יוצר גלים ולא רק רוכב על אופנות עם תוכן גנרי. זה דורש איזון מורכב בין אוונגרד לבין התאמה להעדפות השוק הנוכחיות.

חביבות

משפיען טוב שומר על החביבות שלו על ידי השקעת זמן ומאמץ בבניית אמון וקרבה בין עוקבים, לקוחות ומשפיעים אחרים בתעשייה. – העתקה

בנוסף להיראות טוב ולהיות יצירתי, חשוב שתהיה לך אישיות ידידותית. כשזה מגיע למונטיזציה מההשפעה, משפיענים צריכים ליצור קשרי עבודה בריאים עם מותגים ועסקים. עם הצטברות הפטריות של מיקרו-משפיענים, זה שוק של קונים. בהינתן אותה מידת השפעה, עסקים וסוכנויות תמיד ילכו עם אלה שקל יותר לעבוד איתם על דיוות. זה הגיוני לגלות אדיבות משותפת, במיוחד כאשר קריטריון המפתח של משפיע הוא להיות חביב.

יושרה

בסופו של יום, אני מוכר את הטעם והעין שלי – אם אעשה דברים מחוץ למותג אאבד את הכבוד. – Camille Charrière, משפיענית אופנה באינסטגרם, 529 אלף עוקבים

עם זאת, להיות חביב לא אומר להיות כן-גבר או כן-אישה כל הזמן. עבור משפיעני מדיה חברתית שמתכוונים לעסק, בזמן שתשלום החשבונות הוא חיוני, יושרה צריכה להיות העיקרון המנחה הקבוע. משפיענים חייבים באמת לאהוב מותג ומוצריו כדי שיוכלו 'למכור' אותו וכדי שהעוקבים 'יקנו' את הפוסט וירכשו את המוצר. חוסר התאמה בין מותגים ומשפיענים במקרה הטוב אינו מוביל למכירות משמעותיות ובמקרה הרע, מבזה את המוניטין והמעקב אחר המשפיע. קמיל אפילו דחתה חוזה בשווי 100,000 פאונד מענקית האופנה מייסי'ס מכיוון שהבגדים לא היו בסגנון שלה ולא מה שהעוקבים שלה יעריכו [I].

תוך שימוש בכוח שכנוע משמעותי בתחומים שלהם, משפיענים עשויים לבחור לייצר רווח מההשפעה, להשתמש בה למטרות נוספות הקרובות לליבם או פשוט להישאר כבדרנים בחינם. כדי להיות מסוגל לבחור בין האפשרויות הללו, אדם חייב לעמוד בדרישות המוקדמות הנדרשות. בעוד שהמראה החיצוני עוזר לסלול את הדרך, משפיעים אמיתיים הם בהחלט יותר מגנטיקה וקוסמטיקה.

[I] ווג, מה זה משפיע, מרץ 2017.Source by Elaine Seah

כתיבת תגובה