מערכות תאים רזים וזרימת צמחים – ייצור מהיר בעלויות נמוכות יותר

כיצרנים, אנחנו תמיד מחפשים דרכים לגרום לדברים לרוץ מהר יותר, זול יותר ופשוט יותר. לעתים קרובות, הגישה שאנו נוקטים כרוכה בהערכה מחדש של מרכיבי הייצור בתוך המפעל הפוגעים בזרימת המערכת. בניתוח כזה אנו עושים חשבון נפש במבצע בכללותו בחיפוש אחר התייעלות בחלקים. בקיצור, כדי לשפר את הפרודוקטיביות תוך מענה מהיר לדרישות הלקוחות המשתנות במהירות, אנו מנסים לנצל את מלוא היתרונות של המשאבים העומדים לרשות המפעל שלנו. בכך, היצרן המודרני שואף לתכנון משאבי ארגוני כולל (ERP) המבטיח שכל מרכיבי המפעל מסונכרנים זה עם זה. בהתפתחות ה-ERP כתפיסת ייצור, הרעיון של ניהול מרכזי עבודה הגיע לקדמת הבמה כמקום של רווחים גדולים ביותר ביעילות.

בעוד שטכניקות ייצור משיכה בהחלט שואפות למצבי ייצור בדיוק בזמן (JIT), יעילות שעשויה להתקבל בפעולות אחרות במפעל אובדות לפעמים במתקנות יקרות ובעלויות עבודה עקיפות הקשורות לזמן לא פרודוקטיבי בשטח החנות. . כדי להתגבר על השליליות הללו, ה תא רזה פותחה כדי לנצל את היתרון של ייצור יחידה חוזר ושטח מפעל פיזי. בהתבסס על עקרונות ארגונומיים הגיוניים, בתא הרזה מפעילים מתפקדים בסמיכות רבה זה לזה – כל כך קרוב שהם יכולים רק לתת זה לזה יחידות חלקים. בתא העבודה הרזה הקלאסי, פעולת ERP יכולה למקסם את יעילות הייצור באמצעות כמה מעקרונות הרזה הבסיסיים ביותר:

  1. זרימה רציפה: באמצעות שימוש בלוחות צל עבור כלים ואספקת חומר לתא מראש בהרכבה, מרכז העבודה הרזה מבטל את רוב תנועת המפעיל ללא ערך מוסף (כלומר, עלויות עקיפות). במילים אחרות, התא הרזה הופך למקום של יעילות שבו מתממשת פעולת ערך מוסף לערך מוסף.
  2. יעילות הגדרה ותצורה מחדש: על ידי בידוד תהליכי ייצור שחוזרים על עצמם לחלל אחד, עלויות וזמני ההגדרה והקונפיגורציה מחדש של התא מופחתים באופן משמעותי. זה מביא להחלפה מקסימלית עם זמן השבתה ממוזער בזרימת מפעל בלתי פוסקת יחסית.
  3. איכות משופרת: עם הזדמנות למשוב מיידי באמצעות בדיקת איכות, התא הרזה מפחית פסולת ומשפר שיפור מתמיד – עקרון ייצור רזה. בנוסף, באמצעות שימוש במכונות פשוטות ודלות בתא, החלפת מכשירים תקולים היא לרוב מהירה וקלה.
  4. משלוח JIT: לא רק שחלקים מגיעים לתא בעת הצורך, אלא שהזרימה המהירה של חלק אחד (או קטן) של התא הרזה פירושה ייצור המשיכה ממוקסם בכל שלב לאורך זרימת המערכת. בנוסף, עבודה לא מחזורית מתבצעת על ידי אנשי תמיכה הנמצאים מחוץ לתא. כל הגורמים הללו מסייעים בחיסול המלאי והעבודות בתהליך.

בסופו של דבר, שימוש נכון במערכת תאים רזים בפעולת ERP מקצר את זמן מחזור הייצור באופן משמעותי. מרגע קבלת ההזמנה על ידי פקיד הזנת ההזמנות ועד למשלוח הסחורה המוגמרת אל מחוץ למפעל, זמן הייצור מצטמצם וייצור המשיכה של JIT מוגבר. בנוסף, עם עלויות עקיפות ממוזערות באמצעות עיצוב הזרימה הרציפה הארגונומית, ייצור תאים רזים משפר את שולי הרווח החשובים ביותר בשורה התחתונה.Source by Victor Viser, Ph.D.

כתיבת תגובה