מי הבעלים של שם דומיין

בעלות על שם מתחם דומה לבעלות על בית בחיים האמיתיים – הכל חייב להיות רשום על שמך, במיוחד אם אתה זה שמשלם עבורו ומתחזק אותו. אנשים מסוימים עשויים לחשוב שניתן להחזיק כל דומיין בלחיצת אצבע. זה לא המקרה. שם דומיין, כמו הבית שלך, חייב להירשם תחילה לפני שתוכל להיות יד חופשית לפעול תחת שם הדומיין.

כל משתמש אינטרנט יכול לרשום שם דומיין בתנאי שהוא עומד בתנאים של רשם מוסמך. כמו כן, המשתמש יידרש לחשוף מידע אישי ופרטי התקשרות שהרשם יראה רלוונטיים. לאחר עיבוד ואישור הרישום, מי שמצוין כנרשם ברישומיו הוא זה שבבעלותו שם מתחם. כל עוד הבעלים שומר על שימוש נכון ומבצע עסקאות נכונות עבור הדומיין, הוא זוכה לשמור על זכויותיו עבור שם הדומיין.

כמו כן, לנרשם הזכות לקבל את ההחלטות והאחריות הסופית לגבי הדומיין. הוא יכול למכור את האתר, או לבצע העברות, כל עוד לא פג תוקף הדומיין או שהוא עדיין נחשב רשום בשמו. מלבד חירויות אלו, הנרשם אחראי גם לכל הפרה משפטית שנגרמה לתחום – בין אם בכוונה ובין אם לאו. אם הרישום יפוג, הנרשם מאבד את כל הזכויות על שם הדומיין והרשם רשאי להעמידו לרשות גורמים מעוניינים אחרים.

אנשים יכולים גם לבדוק מי הבעלים של שם דומיין על ידי חיפוש WHOIS באתרי אינטרנט של רשמי שמות דומיינים מוסמכים. על ידי חיפוש זה, למשתמשים תהיה גישה למידע לגבי בעלי שמות דומיין או נרשמים ופרטי יצירת קשר.Source by David Patullo

כתיבת תגובה