מודעות באנר ומודעות קופצות: מה עדיף לתנועה מוגברת באתר?

האינטרנט מלא במודעות באנר לכל חברה ומוצר אפשריים שתוכלו לדמיין. למרות שרבים מתלוננים על צורות הפרסום, אין הרבה הבדל בפרסום באינטרנט ובשיחות טלמרקטינג לביתכם.

הדבר המעניין הוא שמשתמשי אינטרנט מעדיפים להתעצבן מפרסומות באינטרנט על פני שיחות טלפון בלתי צפויות. הקבלה הזו של מודעות יצרה כר גידול למיליוני חלונות קופצים ומודעות באנר באינטרנט. אתרים משתמשים בהם בנפרד או ביחד, אך חלקם עדיין תוהים מה עדיף לתנועה מוגברת לאתר. צרכנים הציעו תגובה, אולי לא מילולית, אבל עם סטטיסטיקה של יעילות.

חלונות קופצים נתפסים בדרך כלל כפרסומות מעצבנות. אלה הכוללים אורות מהבהבים יכולים אפילו להיות מסוכנים למשתמשים מסוימים עם מצבים רפואיים מסוימים. הם נחשבו לצורת הפרסום השנואה ביותר שיש. עם זאת, מכיוון שחלונות קופצים כל כך מעצבנים, צרכנים עשויים לתהות מדוע הם עדיין בשימוש כה תכוף. האמת היא שחלונות קופצים נורא מחמירים, אבל הם אכן יעילים בסך הכל. מסיבה מטורפת כלשהי, יש מיליוני אנשים שממש מנצלים אותם כשהם מופיעים על המסך שלהם. זה נובע בחלקו מכך שאתרים רבים משתמשים במודעות קופצות כתירוץ וסיבה להצעת שירותים בחינם למשתמשי האתר. הם יציינו כי עליהם להשתמש בצורות אלו של מודעות על מנת להציע את האתר בחינם. סביר להניח שמשתמשים, שאינם רוצים לשלם, אך עדיין רוצים להשתמש באתר, יקבלו את התירוץ ללא עוררין.

הבעיה עם מודעות קופצות בימינו היא שיש הרבה תוכנות במחשב שלא מאפשרות חלונות קופצים. המשמעות היא שכאשר אמור להופיע חלון קופץ על המסך שלך, תוכנת חוסם הפופ-אפ המותקנת שלך לא מאפשרת לזה לקרות ובמקום זאת חוסמת את הפרסומת מלהגיע אליך, המשתמש. תוכניות אלו יעילות מאוד רוב הזמן ויכולות לעלות למפרסמים הרבה מאוד כסף אם המודעה לא מגיעה ליעד המיועד. מפרסמים מגיעים כעת עם חלונות קופצים מתוכנתים חדשים, עם זאת שיכולים לעקוף את תוכניות החסימה הללו ועדיין להעביר את המודעות למסך שלך, בין אם תרצה בכך ובין אם לא.

מודעות באנר החלו להופיע באתרים בתגובה למטרד שחשו הצרכנים מחלונות קופצים. מפרסמים חשבו שאם מודעות באנר אינן מטרידות, הן עשויות להציע תוצאות טובות אפילו יותר מהמודעות הקופצות. אתרים רבים החלו לפרסם מודעות מקוונות בכל האזורים הזמינים באתר שלהם. לאחר שעשו זאת, הם הבינו עד מהרה שלמרות שמודעות באנר אינן מטרידות בדרך כלל כמו חלונות קופצים, הן גם אינן יעילות. מפרסמים החלו להשתמש במודעות באנר בתדירות נמוכה יותר. רבות ממודעות הבאנר לא היו מורגשות כמו מודעה קופצת אגרסיבית ממש בקו הראייה של המשתמש. חלקם נמצאים בצד המסך ומחוץ לקשר עין ישיר.

חלק מהמפרסמים מעדיפים להשתמש מודעות באנר כששואלים אותם, כי הם נראים אטרקטיביים יותר לצופים. זה אולי נוח יותר למשתמש, אבל זה אומר משהו אחר לגמרי למפרסם. מפרסם רוצה שיבחינו במודעה שלו, אפילו על חשבון המשתמש. הם מעדיפים לעצבן את המשתמש ולשים לב למודעות מאשר שהמודעות פשוט יושבות בלי לשים לב. בסך הכל, מפרסמים לא ראו שיעור הצבעה גדול עם מודעות באנר, ולכן אתרים רבים כבר לא משתמשים בהן למטרות פרסום.

התשובה לשאלה האם חלונות קופצים או מודעות באנר הם הטובים ביותר טמונה באמת עם מי אתה מדבר. צרכנים אוהבים יותר מודעות באנר מאשר מודעות קופצות מחמירות. עם זאת, מפרסמים יגידו לך בדיוק ההפך. לשניהם יש מקום באינטרנט ולקבוצת מעריצים משלהם. מפרסמים ימשיכו להחליף מודעות באנר בחלונות קופצים כי הן אפקטיביות יותר. כוח הבחירה נמצא בידי המפרסמים בשלב זה ועד שהמשתמשים ירצו לאלץ אותם לשנות את דרכם, המפרסמים ימשיכו לתמוך בחלונות קופצים על מודעות באנר.Source by James Savage

כתיבת תגובה