מה בדיוק עושה סוכנות פרסום?

אבן הפינה לסוכנות פרסום היא לקוחות בפרופיל גבוה. הלקוחות כוללים עסקים ותאגידים, ארגונים ללא מטרות רווח וסוכנויות ממשלתיות, ולעיתים קרובות אנו נשכרים להפקת מסעות פרסום רב-גוני במדיה החדשה. בעוד שסוכנויות פרסום מסוימות מגבילות את כמות וסוג השירות שהם מציעים. סוכנויות כאלה מציעות בדרך כלל רק אחד או שניים מהשירותים הבסיסיים. לדוגמה, למרות שחלק מהסוכנויות המתמחות ב"קריאייטיב" מציעות גם שירות תכנון פרסום אסטרטגי, האינטרס הבסיסי שלהן הוא ביצירת פרסום. באופן דומה, כמה "שירותי רכישת מדיה" מציעים שירות תכנון מדיה אך מתרכזים בקניית מדיה, מיקום וחיוב. מצד שני לסוכנות מק'קנה יש 5 חטיבות מיוחדות;

1) צילום ווידאו של צפון מערב – שירותי וידאו וצילום ב-HD,

2) The Web Masters – שירותי עיצוב אתרים מתקדמים מבחינה טכנית וחזותיים ביותר,

3) מערכת תקשורת אינטראקטיבית – שירותי שיווק במנועי חיפוש

4) אולפן Avondale – שירותי הקלטת קול והלחנת מוזיקה מסחרית ו

5) Systemic, Inc – פיתוח ארגוני ושירותי ייעוץ עסקי נלווים..

כאשר הלקוח בוחר להשתמש במשרדי פרסום בשירות מוגבל, עליו לקחת על עצמו חלק מפעולות תכנון ותיאום הפרסום המטופלות באופן שוטף על ידי משרד הפרסום המלא. לפיכך, המפרסם שמשתמש בסוכנויות בשירות מוגבל בדרך כלל לוקח אחריות רבה יותר על פונקציית התכנון האסטרטגי, נותן כיוון אסטרטגי גדול יותר לסוכנויות קריאייטיב או מדיה מומחים, ומפעיל שליטה רבה יותר על המוצר של סוכנויות מיוחדות אלו, ומבטיח שהפעילויות הנפרדות שלהן טובות. – מסודר ומתואם.

שירותי פרסום מומחים

בנוסף למשרדי הפרסום בשירות המלא, ישנן גם משרדי פרסום המתמחים בסוגי פרסום מסוימים: גיוס, מבוקשים, רפואי, מסווג, תעשייתי, פיננסי, תגובה ישירה, קמעונאות, דפי זהב, תיאטרון. /בידור, השקעה, נסיעות וכן הלאה. ככלל הסוכנות שלנו לא מתמקדת בענף ספציפי.

התמחות מתרחשת בתחומים כאלה ממגוון סיבות. לעתים קרובות, כמו בפרסום גיוס עובדים, למשל, מעורבים שימושי מדיה או מדיה מיוחדים הדורשים ידע ומומחיות שלא נמצאים בדרך כלל בסוכנות כללית. במקרים אחרים, כמו פרסום רפואי או תעשייתי, הנושא הוא טכני ודורש הכשרה לכותבים ואמנים על מנת לכתוב עליו מסרים פרסומיים משמעותיים.

משרדי פרסום מומחים כאלה הם בדרך כלל גם "שירות מלא", בכך שהם מציעים את כל שירותי משרד הפרסום הבסיסיים בתחום התמחותם בתוספת שירותי פרסום היקפיים נוספים הקשורים לתחום התמחותם.

שירותים אינטראקטיביים

שירותים אינטראקטיביים מבדילים את עצמם בכך שהם מציעים שילוב של עיצוב/פיתוח אתרים, שיווק במנועי חיפוש, פרסום/שיווק באינטרנט או ייעוץ לעסקים/מסחר אלקטרוני. סוכנויות אינטראקטיביות עלו לגדולה לפני שמשרדי הפרסום המסורתיים אימצו את האינטרנט במלואה. עם מגוון רחב של שירותים, חלק מהסוכנויות האינטראקטיביות צמחו במהירות רבה, אם כי חלקן הצטמצמו באותה מהירות עקב תנאי השוק המשתנים. כיום, סוכנויות האינטראקטיביות המצליחות ביותר מוגדרות כחברות המספקות שירותי פרסום ושיווק ייעודיים למרחב הדיגיטלי.

המרחב הדיגיטלי מוגדר ככל ערוץ אלקטרוני התומך במולטימדיה שניתן לראות או לשמוע ממנו הודעת מפרסם. ה'מרחב הדיגיטלי' מתורגם לאינטרנט, לקיוסקים, תקליטורים, DVD ומכשירי לייף סטייל (אייפוד, PSP ונייד). סוכנויות אינטראקטיביות מתפקדות בדומה למשרדי פרסום, למרות שהן מתמקדות אך ורק בשירותי פרסום אינטראקטיביים. הם מספקים שירותים כגון אסטרטגיה, קריאייטיב, עיצוב, וידאו, פיתוח, תכנות (Flash ואחרים), פריסה, ניהול ודיווח על הגשמה. לעתים קרובות, סוכנויות אינטראקטיביות מספקות: יצירת לידים דיגיטליים, פיתוח מותג דיגיטלי, אסטרטגיית שיווק ותקשורת אינטראקטיבית, קמפיינים במדיה עשירה, חוויות מותג וידאו אינטראקטיביות, עיצוב ופיתוח אתרים Web 2.0, כלים ללמידה אלקטרונית, שיווק בדוא"ל, שירותי SEO/SEM, PPC ניהול קמפיינים, שירותי ניהול תוכן, פיתוח אפליקציות אינטרנט והערכת נתונים כוללת והערכת ROI.

את הדחיפה האחרונה בסוכנויות האינטראקטיביות ניתן לייחס גם לפופולריות הגואה של רשתות חברתיות מבוססות אינטרנט ואתרי קהילה. יצירת אתרים כמו MySpace, Facebook ו-YouTube עוררה עניין בשוק, שכן כמה סוכנויות אינטראקטיביות החלו להציע פיתוח אתרים אישיים וארגוניים כאחת מהצעות השירות שלהן. ייתכן שעדיין מוקדם מדי לדעת כיצד סוכנויות ישתמשו בסוג זה של שיווק כדי להפיק רווחים מ-ROI של לקוחות, אך כל הסימנים מצביעים על כך שהרשתות המקוונות מצביעות על כך שהעתיד של שיווק המותג ואינטראקטיב הוא הליבה של אסטרטגיית התקשורת והשיווק של המותג.

עקב התפוצצות הרשתות החברתיות, סוגים חדשים של חברות עוסקות בניהול מוניטין. סוג זה של סוכנות חשוב במיוחד אם חברה צריכה בקרת נזקים מקוונת. אם לקוח נהיה ממורמר, קל מאוד לפגוע במוניטין של החברה באתרי רשתות חברתיות. בגלל המהירות שבה המידע מתפשט, זה הופך להיות הכרחי להתייחס מיד לכל שמועות, רכילות או עיתונות שלילית אחרת באינטרנט.

שירותי מנועי חיפוש

לאחרונה, חברות אופטימיזציה של מנועי חיפוש בתשלום לפי קליק (PPC) ו-(SEO) סווגו על ידי חלק כ'סוכנויות' מכיוון שהן יוצרות מדיה ומיישמות רכישות מדיה של מודעות מבוססות טקסט (או מבוססות תמונה, במקרים מסוימים של שיווק בחיפוש). תעשייה צעירה יחסית זו אימצה לאמץ את המונח 'סוכנות', אולם עם יצירת מודעות (טקסט או תמונה) ורכישות מדיה, הן אכן מתאימות מבחינה טכנית כ'סוכנויות פרסום'.

שירותי מדיה חברתית

סוכנויות מדיה חברתית מתמחות בקידום מותגים בפלטפורמות המדיה החברתית השונות כמו בלוגים, אתרי רשתות חברתיות, אתרי שאלות ותשובות, פורומי דיונים, מיקרובלוגים ועוד. שני שירותי המפתח של סוכנויות מדיה חברתית הם:

•שיווק ברשתות חברתיות

• ניהול מוניטין מקוון

שירותי תקשורת משפטית

תקשורת משפטית המועברת באמצעות תקשורת מודפסת, וידאו, אינטרנט וסלולר הן לשירותי שיווק והן למצגות שבילים לכל עסק בתחומים הקשורים למשפטים.

שירותי תקשורת בתחום הבריאות

סוכנויות תקשורת בתחום הבריאות מתמחות בשירותי תקשורת ושיווק אסטרטגיים לתעשיות הבריאות ומדעי החיים. סוכנויות אלו מבדילות את עצמן באמצעות הבנה של הנחיות התיוג והשיווק המחמירות שנקבעו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והנחיות קבוצת התעשייה, בעיקר ADVAMED ו-PHARMA.

דוגמאות בולטות כוללות: דודניק

שירותי חינוך רפואי

סוכנויות חינוך רפואי מתמחות ביצירת תוכן חינוכי לתעשיות הבריאות ומדעי החיים. סוכנויות אלה מתמחות בדרך כלל באחד משני תחומים:

•חינוך לקידום מכירות – חומרי חינוך והדרכה הקשורים לקידום מוצר או טיפול נתון

•השכלה רפואית מתמשכת – חומרי חינוך והדרכה מוסמכים שנוצרו להמשך לימודי רופא ומקצועות רפואיים.

המוח השמאלי והימין

שירותים טכניים

למרות שאינם שירותי סוכנויות פרסום ככאלה, שירותי הטכנולוגיה הארגונית שלנו פועלים לעתים קרובות במקביל לשירותי הפרסום שלנו כדי לספק תת-קבוצה מיוחדת של שירותים כגון אלה המוצעים על ידי עיצוב ופיתוח אתר אינטרנט 2.0, מערכות ניהול תוכן, פיתוח אפליקציות אינטרנט ועוד אינטואיטיביים אחרים פתרונות טכנולוגיים לאינטרנט, למכשירים ניידים ולפלטפורמות דיגיטליות מתפתחות.

שירותי סוכנות כללית

שירותי יצירה

האנשים שיוצרים את המודעות בפועל מהווים את הליבה של משרד פרסום. משרדי פרסום מודרניים בדרך כלל יוצרים את הקופירייטרים והמנהלים האמנותיים שלהם לצוותים יצירתיים. צוותים יצירתיים עשויים להיות שותפויות קבועות או שנוצרו על בסיס פרויקט אחר פרויקט. הארט דירקטור והקופירייטר מדווחים למנהל קריאייטיב, לרוב עובד קריאייטיב בעל ניסיון של מספר שנים. למרות שלקופירייטרים יש את המילה "לכתוב" בתפקיד שלהם, ולמנהלים לאמנות יש את המילה "אמנות", אחד לא בהכרח כותב את המילים והשני מצייר את התמונות; שניהם מייצרים רעיונות יצירתיים לייצג את ההצעה (מסר המפתח של הפרסומת או הקמפיין). מחלקות יצירתיות עובדות לעתים קרובות עם אולפני עיצוב או הפקה חיצוניים כדי לפתח וליישם את הרעיונות שלהם. מחלקות יצירתיות עשויות להעסיק אמני הפקה כתפקידי התחלה, כמו גם לתפעול ותחזוקה. תהליך היצירה מהווה את החלק המכריע ביותר בתהליך הפרסום.

שירותי חשבון

סוכנויות ממנות מנהל חשבונות לקשר עם הלקוחות. מנהלי החשבונות צריכים להיות מודעים מספיק לצרכי הלקוח ורצונותיו שניתן להנחות את אנשי הסוכנות וצריכים לקבל אישור מהלקוחות על המלצות הסוכנות ללקוחות. יצירתיות וחוש שיווקי הם התחום הדרוש של אנשי שירות הלקוחות. הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם המומחים בכל תחום.

שירותי מדיה

מחלקת שירותי המדיה אולי לא כל כך מוכרת, אבל עובדיה הם האנשים שיש להם קשרים עם ספקי מדיות יצירתיות שונות. לדוגמה, הם יוכלו לייעץ ולנהל משא ומתן עם מדפסות אם סוכנות מפיקה פליירים עבור לקוח. עם זאת, כאשר עוסקים בתקשורת הגדולה (תקשורת משודרת, חוצות ועיתונות), העבודה הזו מועברת בדרך כלל לסוכנות מדיה שיכולה לייעץ בתכנון מדיה ובדרך כלל היא גדולה מספיק כדי לשאת ולתת על מחירים יותר מסוכנות או לקוח בודד. פחית.

הפקה

ללא מחלקת ההפקה, המודעות שיצרו הקופירייטר והארט דירקטור היו לא יותר ממילים ותמונות על הנייר. מחלקת ההפקה, בעצם, מבטיחה שהפרסומת לטלוויזיה או המודעה המודפסת וכו' תופק. הם אחראים על התקשרות עם ספקים חיצוניים (במאים וחברות הפקה במקרה של פרסומות טלוויזיה; צלמים ואולפני עיצוב במקרה של הפרסום המודפס או הדיוור הישיר). המפיקים מעורבים בכל היבט של פרויקט, מהתדריך היצירתי הראשוני דרך הביצוע וההגשה. בסוכנויות מסוימות, מפיקים בכירים ידועים בתור "מפיקים בפועל" או "אדריכלי תוכן".

לסוכנויות מודרניות עשויה להיות משולבת גם מחלקת תכנון מדיה, שעושה את כל התכנון והמיקומים של המקום.

כוח אדם; בקי בהחלפת כובעים

כסוכנות קטנה; עובדים עשויים לעשות שירות יצירתי וחשבון כאחד, כגון עבודת הפקה, פרסום באינטרנט, תכנון או מחקר, למשל; מחלקה שנשכחת לעתים קרובות, אך אינטגרלית, במשרד פרסום היא תעבורה. אגף התנועה מסדיר את זרימת העבודה בסוכנות. בראשו בדרך כלל עומד מנהל תעבורה (או מנהל מערכת). תעבורה מגדילה את היעילות והרווחיות של הסוכנות באמצעות הפחתת התחלות עבודה כוזבות, ייזום עבודה לא הולם, שיתוף מידע לא מלא, הערכת יתר ותת עלות והצורך בהרחבות מדיה. בסוכנויות קטנות ללא מנהל תנועה ייעודי, עובד אחד עשוי להיות אחראי על ניהול זרימת העבודה, איסוף הערכות עלויות ומענה טלפוני, למשל. לסוכנויות גדולות עשויה להיות מחלקת תנועה של חמישה עובדים או יותר.

• מחקר וניתוח: איסוף מידע בנוגע לתעשייה, תחרות, מוצר או שירות ללקוח; וכן הצגת ממצאים בצורה מילולית/כתובה עם המלצות

• מעורבות בפגישות פנימיות ובמידת הצורך פגישות לקוחות

• סיוע בשירותי חשבונות בניהול פרויקטים יצירתיים

מתמחים לרוב לוקחים חלק בתהליך היצירתי הפנימי, שבו הם עשויים להיות מופקדים על יצירה וניהול של אתר אינטרנט וכן בפיתוח קמפיין פרסומי. פרויקטים כגון אלה עוזרים למתמחים ללמוד כיצד אסטרטגיה ושיווק מפותח חיוניים לתוכנית פרסום ותקשורת נכונה.

במהלך ההתמחות, המתמחה יתנסה בפיתוח של מודעה, חוברת ופרויקט שידור או תקשורת מתחילתו ועד סופו. במהלך ההתמחות, על המתמחה להיחשף לכמה שיותר במסגרת תהליך הסוכנות והפרסום.Source by Robert Mckenna

כתיבת תגובה