מהי החשיבות של שיווק במדיה חברתית?

בעולם הטכנולוגיה התקשורת הפכה לקלה מתמיד. העולם התכווץ כעת מארץ מאוכלסת עצומה לרשת של אנשים מתקשרים החיים בכפר גלובלי. אנשים מכל רחבי העולם התקרבו זה לזה והמרחקים הצטמצמו עד כדי כך שאדם נמצא במרחק קליק אחד בלבד.

ברשת ההולכת וגדלה זו של אנשים צמחה תיאוריה חדשה, הרעיון של 6 דרגות של הפרדה. הרעיון מאחורי זה הוא שבינך לבין כל אדם אחר בעולם יש רק שרשרת של לא יותר משישה אנשים. זה מדגיש את המשמעות של תקשורת מקוונת ואת האופן שבו היא הפכה את העולם להרבה יותר קטן.

זהו כוחה של המדיה החברתית וההתפתחויות בתקשורת המקוונת. התרחשות בחלק אחד של העולם מגיעה לחלק השני תוך שניות. תאר לעצמך אם החדשות או המתרחש היו עליך. המשמעות של טכנולוגיה זו היא הקלות שהיא מספקת. שימוש בכלי זה לטובתך יכול להעניק לך מספר רב של יתרונות.

שיווק במדיה חברתית מביא תהילה עולמית לשמך.

זה הכרטיס שלך לתהילה ברמה בינלאומית. החברה שלך או שמך יכולים להיות ידועים ברחבי העולם עם מיליוני עוקבים ומעריצים. מיליוני אנשים יכולים לגשת לאתרים האלה שבהם אנשים מגיעים כדי לתקשר באינטרנט ולהביע את דעותיהם. ברגע שאתה נכנס לעולם השיווק במדיה החברתית, כל האנשים האלה הופכים להיות הלקוחות הפוטנציאליים שלך. השירותים שלך נמצאים במרחק חיפוש בודד בלבד.

קדם את העסק או המוצר שלך כמוצר רציני.

טכנולוגיה זו מספקת לך גישה למעשה לכל העולם ולכל תושביו. הם שם כדי לקרוא ולשתף כל דבר שיש לך לומר. זו ההזדמנות שלך לבסס לעצמך תדמית ש"היי! אני כאן כדי לעשות עסקים" ו"אני רציני לגבי המוצר או השירותים שאני מספק".

מקרב אותך לאלפי אנשים בלי הרבה מאמץ.

שיווק ברשתות חברתיות הוא כמעט בחינם. אם היית מנסה להגיע למיליוני אנשים באמצעים פיזיים, תצטרך להשקיע הרבה. טכנולוגיה זו היא הדרך להגיע בצורה היעילה ביותר ללקוחות הפוטנציאליים שלך, לא רק מבחינה כספית אלא גם מבחינת זמן.

נותן לך משוב על סוג הצופה שיש לך.

דבר מעניין בשיווק באתרים חברתיים אלה הוא רמת המשוב שאתה יכול לצפות. שימוש בשיווק ברשתות חברתיות יכול למעשה לחנך אותך לגבי האנשים שמתעניינים או עשויים להתעניין במוצר או בשירות שלך. זה נותן לך סיכוי טוב יותר לשנות את מסעות הפרסום שלך כדי להשיג תוצאות משופרות. אתה עשוי ללמוד על מספר האנשים שביקרו בדף שלך, או הגילאים של אנשים שהגיבו או משתפים את הפוסטים שלך, או אפילו מוצאם, היישובים, הדת, התחביבים וההעדפות שלהם. אתה מחנך את העולם על המוצר שלך ושיווק במדיה החברתית מחנך אותך על האנשים שהתעניינו בו. אתה לומד להכיר אותם באופן אישי דרך רשת המדיה החברתית.

הקים ערוץ תקשורת יעיל בינך לבין הלקוח שלך.

ייתכן שללקוח שלך יש בעיה כלשהי או שהוא זקוק לעזרה או רוצה לשאול עוד על המוצר שלך. הנוכחות שלך ברשתות החברתיות מאפשרת לך להגיב אליו ברמה האישית. זה בתורו מבטיח ללקוח שאתה אחראי ומשרה תחושת אמון.

החברה שלך נתפסת כאדם.

בדרך כלל אנשים עשויים שלא להעדיף לעשות עסקים עם חברה או תאגיד ומעדיפים לעבוד עם אנשים פרטיים. זה בגלל שאדם הוא אמיתי; יש לו נוכחות אמיתית בעולם הזה, הוא מישהו שאפשר להתחבר אליו, יש לו רגשות, מחשבות ורגשות. העסק שלך ברשתות החברתיות נותן לו האנשה אנושית. נראה שזה יותר אדם מאשר חברה; מישהו שאנשים יכולים לדבר איתו; מישהו שאנשים יכולים לפנות אליו. זה יוצר אזור נוחות בין הלקוחות לחברה שלך ומייצר יתרונות לשניהם.

הופך אותך לנגיש יותר.

אתרי מדיה חברתית מבטיחים את נוכחותך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הלקוח שלך יכול בקלות למסור הודעה ואתה יכול לבחור להשיב ברגע שתרצה. זה מחזק את הקשר בינך לבין הלקוח שלך ומשרה תחושת נאמנות למותג שלך. לא ניתן למצוא זמינות קבועה זו כאשר עוסקים במשרד פיזי עקב זמני פתיחה וסגירה של המשרד. קלות זו של הלקוחות להגיע אליך בשעת הצורך יכולה להיות מובטחת רק על ידי מדיה חברתית.

המדיה החברתית מיישרת את מגרש המשחקים.

בין אם אתם חברה רב לאומית או סטארט-אפ יחיד, בעולם המדיה החברתית כולכם באותה רמה. הכספים והמשאבים שלך עשויים שלא לעשות הרבה הבדל כשמדובר במדיה חברתית. מה שכן עושה את ההבדל הוא המיומנות שלך לתקשר ולמשוך אנשים ואיכות המוצר או השירותים שאתה מספק. בעולם הפיזי, סטארט-אפים חדשים יתמודדו עם קשיים כלכליים עצומים בניסיון לקדם את עצמם, בעוד השיווק של מפעלי ענק ימשיך לשלוט. רשת המדיה החברתית מעניקה לך שדה משחק הוגן כדי להראות את הרוח והמיומנות האמיתית שלך.

אתה עשוי לגלות לקוחות או לקוחות פוטנציאליים חדשים.

בעת סקירת המשוב שלך על הצופים, אתה עשוי להתחיל לראות דפוסים ברורים בתגובה העסקית שלך. אנשים מאזור מסוים שאולי מעולם לא חשבת עליהם מגלים עניין רב במוצר שלך הם הלקוחות הטובים ביותר שלך. דפוסים אלה גם יאפשרו לך לראות שווקים לא מנוצלים מסוימים שאתה יכול לנצל. אתה יכול לזוז במהירות ולנצל את ההזדמנות.

קמפיין שיווקי קל יותר לניהול וחסכוני.

הקמת קמפיין שיווקי במדיה חברתית דורשת הרבה פחות מאמץ מאשר יציאה לפועל פיזית של קמפיין שיווקי, למשל הצבת באנרים או פרסומות וכו' על מנת להעביר לך את המסר. שיווק במדיה חברתית קל יחסית לניהול ומתעדכן בתדירות גבוהה למדי.

הרשת שלך גדלה באופן אקספוננציאלי.

ככל שאנשים נוספים מוסיפים לרשת החברתית שלך, הם הופכים לגורם שיותר אנשים יצטרפו אליו. ככל שהאנשים ממשיכים להוסיף, הקצב שבו אנשים מתווספים גדל יחד איתם. וכפי שהעץ מתפצל, כך גם העסק שלך יתנהל.

אנשים פתוחים יותר למדיה החברתית.

אנשים נוטים לשים לב יותר לדברים ברשתות החברתיות. הסיבה היא שאנשים מרגישים שבהשוואה לשיווק מיינסטרים ברשתות החברתיות אין אג'נדה פוליטית מאחורי המידע או הנוכחות של כל תאגיד גדול שמנסה למכור את המוצרים שלהם. זה רק אנשים שחולקים את הידע והדעות שלהם. לכן האנשים נוטים לשים לב יותר לפוסטים ברשתות החברתיות ומושפעים מהם יותר בניגוד לפרסומות מיוחדות. אנשים בודקים באופן קבוע את עדכוני המדיה החברתית שלהם עבור פוסטים שחבריהם ובני משפחתם מעלים, והנה אתה, ממש בין כל הפוסטים שלהם עם החדשות האחרונות או הקידום שלך. הקוראים חייבים לשים לב למה שניסית לתקשר ואז להעביר את החדשות למכריהם והמסר יתפשט באופן אקספוננציאלי.

המדיה החברתית היא הדור החדש של תקשורת והעברת מידע. כמעט כולם שומרים על נוכחותם באינטרנט גלויה. אתה לא צריך להישאר מאחורי המתחרים ולהשתמש בטכנולוגיה הזו לטובתך.Source by Naim Ahmed

כתיבת תגובה