מדיה חברתית דורשת דקורום

אתה יודע כמה אתה אוהב להיכנס לפייסבוק, לטוויטר או ל-Google+ שהושק לאחרונה, כדי לשתף מידע או לעדכן את הסטטוס שלך. בכל דרך שתרצה להשתמש בפלטפורמות החברתיות שלך, חשוב ללמוד את החסד החברתיות של המדיה החברתית, שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. אנשים רבים מאמינים שהם יכולים לעשות כרצונם עם חשבונות המדיה החברתית שלהם. זה לא נדיר לשמוע מישהו אומר "זה החשבון שלי, ואני יכול להשתמש בו כראות עיניי".

זה אולי נכון במידה מסוימת אבל חיוני להבין שזו רשת חברתית כלומר אינך משתמש בה לבד. אתה צריך להתחשב באחרים, יותר מכך משום שתקשורת מקוונת חסרה טון ושפת גוף, מה שבדרך כלל יעזור לווסת אינטראקציה פנים אל פנים. הנחיות מדיה חברתית אינן חקוקים באבן, אלא מוסכמות בדרך כלל לאינטראקציה טובה יותר במדיה החברתית. גם לא ניתן למצות אותם כאן, שכן קיימות פלטפורמות חברתיות רבות המשמשות באופן שונה. להלן כמה נפוצים שעשויים לחול על מדיה חברתית שנמצאת בשימוש תדיר.

תחשוב לפני שאתה מפרסם

כאשר יש ספק אם לשתף משהו באינטרנט או לא, עדיף לא לשתף אותו. באינטרנט באמת אין כפתור מחיקה. למעשה, כלל האצבע הכללי הוא – אם לא היית אומר את זה בשיחה רגילה, אל תגיד את זה במדיה החברתית. היזהר במה שאתה אומר או משתף. אתה אף פעם לא יודע מי רואה את זה ואיך זה עשוי להשפיע עליהם. כמו כן, אם אתה מגיב או מגיב למשהו שמישהו פרסם, ודא שההערות שלך הן משמעותיות ומכבדות, שאין ספאם (הודעות לא רלוונטיות או לא הולמות שנשלחות באינטרנט למספר רב של נמענים) או הערות שאינן קשורות לנושא. או פוגעני.

בנוסף, הימנעו מלהגיב להודעות דלקתיות או ליזום. אם אתה באמת מרגיש צורך להשיב לאחד, אל תעשה זאת מיד. תנו לעצמכם זמן לחשוב ולהגיע לתגובה הולמת ואובייקטיבית. למעשה, עדיף לשלוח הודעה פרטית, במיוחד אם תגובתך שלילית.

הימנעות ממתן TMI (יותר מדי מידע)

מישהו אמר פעם בקלילות שיש קו דק בין "אני צריך לצייץ את זה" ל"אני צריך לדבר עם המטפל שלי על זה" כמה פעמים אתה או מישהו שאתה מכיר פרסמת מידע שנחשב לאישי מדי בפייסבוק או בטוויטר? עפרין משיתוף כזה ברשתות החברתיות. יש להרחיק גם שיחות פרטיות. השתמש בתיבות דואר נכנס פרטיות, בדוא"ל או בצ'אט אם אתה צריך לשתף מידע שאינו לעיני כולם. שמור על פורקן תסכולים למינימום. אף אחד לא אוהב מתלונן

באותה נשימה, אל תכניס יותר מדי מידע לפרופיל שלך. הימנע מלמסור פרטים על המקום שבו אתה גר או על ילדיך אם יש לך, בין המידע האישי שלהם, למען ביטחונך. האינטרנט אינו פרטי.

תמונות

אף אחד לא באמת מעוניין לראות תמונה שלך שיכורה ומתעלפת במסיבה. הימנע מפרסום תמונות שלך בעמדות מתפשרות, תמונות מרמזות של כל דבר שעלול להיחשב פוגעני על ידי אחרים. זה מצייר אותך באור שלילי. כמו כן אין לפרסם תמונות או לתייג אנשים בתמונות ללא רשותם, במיוחד אם הם לא חברים קרובים. לגבי תמונות, תמיד טוב שתהיה לך תמונה שלך בפרופיל שלך מכיוון שאנשים אוהבים לראות עם מי הם מקיימים אינטראקציה באינטרנט. רוב האנשים לא אוהבים לדבר עם קריקטורות או לוגו של חברה.

הימנע מדברי טקסט

האם אתה מקבל סימון כשמישהו כותב "Cn wi tlk l8r n 2de?" הגבלת מקום בפלטפורמות של מדיה חברתית אינה נפוצה מספיק כדי להצדיק אחד לכתוב אחד בצורה כזו. תקשר בצורה ברורה ובצורה שניתן להבין.

לא הכל קשור אליך.

לאנשים נמאס מאנשים שמדברים על עצמם כל הזמן. מדיה חברתית מיועדת לרשתות חברתיות. אינטראקציה עם אנשים. התחל שיחות, שתף מידע והגיב על המידע שאחרים משתפים. אנשים מוכנים להקשיב למי שעושה את אותו הדבר ולעסוק בהם.Source by Stacy West

כתיבת תגובה