מדוע תלמידים מעדיפים את האינטרנט על פני ספרים

בין אם אתם נוסעים באוטובוס או ברכבת, שותים קפה לאחר ארוחת הערב בבית הקפה האהוב עליכם או פשוט נהנים מהתלוצצות קלה עם המשפחה בסלון, מבול של מידע מגיע אליכם דרך האינטרנט. זהו תוצר אחד של כושר ההמצאה של האדם שמתריס באופן מוחלט בזמן, בחלל ובכוח הכבידה. המחשב, לא משנה מה הגדלים והצורות שהם מגיעים, בהחלט לא יודע גבולות שכן הכוח שיש לו והוא עושה לנו ולחיי היומיום שלנו לא יכול להתבטא במספרים ומעבר לתיאור.

כיום, זה הפך לכלים האהובים על התלמידים בפעילויות המחקר שלהם ומועדף יותר מאשר ספרים וספריות. האינטרנט והספרייה נחשבים שניהם למאגר ידע עצום שבו מאוחסנים מקור עצום של מידע, רשומות ומסמכים. שניהם משרתים מטרה דומה – כלומר לספק ידע. עם זאת, עקב חידושים בטכנולוגיה, המחשב בא להחליף ספריות ואת האינטרנט בספרים בקצב חסר תקדים. לפיכך, טכנולוגיית המידע הדיגיטלית שינתה באופן דרמטי את השיטות שבהן סגל וסטודנטים ניגשים למידע.

מדוע תלמידים מעדיפים את האינטרנט על פני ספרים? מה יש בו שהנוער מתחבר לזה כמו נרקומנים שזקוקים מאוד לכמה זריקות? מה הביא לירידה הדרמטית במספר המשתמשים בספרייה? האם אנחנו יכולים לראות את העתיד עם ביטול הדרגתי של ספריות? מאז אמצע שנות ה-90, מגמת הירידה במשתמשי הספרייה מתועדת היטב. מחקר שנערך במשך עשר שנים גילה כי עסקאות הספריות ירדו בכ-21% בעוד התפוצה ירדה ל-35% יחד עם הירידה בפרסום בעיתונות המודפסת.

אחת הסיבות הראויות לכך שהאינטרנט מועדף על פני ספרים נובעת מאחידות המידע שלו. מכיוון שספריות אינן מציעות את אותן קבוצות מידע, האינטרנט כן. נושא מסוים על היסטוריה של מדינה מסוימת למשל ישתנה ממדינה אחת לאחרת ותלוי במחבר הספר. סופר אמריקאי למשל הכותב לתולדות ארצו יספק מידע עובדתי ונרחב יותר וממצה במתן עובדות בהשוואה לכתיבה אסייתית על התרבות האמריקאית.

ניתן לגשת לאוניברסליות של המידע המסופק על ידי האינטרנט על ידי יחידים מכל נקודות העולם ומבטיחים שאותו מידע מועבר לסטודנטים עם חיבורי אינטרנט מחצי הכדור הצפוני ועד לחלק הדרומי של העולם מכיוון שאין אזורי או מקומיים. גרסאות של מידע. יותר מכך, המידע הוא כללי לכולם גם אם האינטרנט מתורגם למספר שפות.

מחשבים ניידים ומחשבים נייחים וטלפונים סלולריים מוכנים לאינטרנט הפכו את האינטרנט לנגיש בכל מקום ברחבי העולם. בין אם אוכלים ארוחת צהריים או נוסעים באוטובוס, ניתן לגשת למידע בהשוואה ליציאה לספריות שבהן לוקחים בחשבון אלמנטים כמו זמן ואנרגיה. המחשבים אכן סיפקו שיטת ריבוי משימות שספריות לא מציעות. יתר על כן, האינטרנט נותן מידע תוך שניות לאחר הניווט לקישורים, מה שספרים לא עושים.Source by Greg Pierce

כתיבת תגובה