מבוא לפרסום מקוון

השיעור הבא שלנו מכסה את הפריטים העיקריים לפרסום מקוון. פרסום הוא כנראה כלי הקידום החשוב ביותר עבור חברות גדולות. עם זאת, עם עסקים SEM, פרסום הוא רק גורם תומך. הבעיה היא שרוב עסקי SEM חסרים את קנה המידה כדי להיות מסוגל ליצור קשר ביעילות עם מספר רב של לקוחות פוטנציאליים ולקוחות. יתר על כן, אין הרבה מקומות באינטרנט שבהם לקוחות פוטנציאליים מגיעים בלהקות. לכן, הפרסום הוא בעיקרו מכוון PPC.

בעצם, פרסום באינטרנט הוא מפרסם באינטרנט. צורת פרסום מסוימת זו מהווה מקור הכנסה למספר הולך וגדל של אתרים וחברות.

מספר לא מבוטל של חברות, מעסקים קטנים ועד תאגידים רב לאומיים, משלבים פרסום מקוון באסטרטגיית השיווק שלהם. פרסומות מקוונות כוללות בדרך כלל לפחות שתי חברות נפרדות: המפרסם או הסוכנות שרוכשים או נותנים חסות לפרסומת והמוציא לאור או הרשת שמפיצה את המודעה לתצוגה. בגלל הקשר ההדוק בין חדשנות טכנית לפרסום מקוון, חברות רבות מתמחות בשניהם. לדוגמה, רוב מנועי החיפוש מצמידים את שירות החיפוש שלהם לתוכנית פרסום, ומנצלים את היתרונות של טכנולוגיית חיפוש מבוססת מילות מפתח על ידי הכללת מודעות בתוצאות החיפוש.

בואו נסתכל מקרוב על טופס הפרסום המקוון הפופולרי ביותר כבאנר מסורתי. טופס פרסום PPC יוסבר בפירוט ב-8 שיעורים של השלב הבא שלנו.

באנר מסורתי

באנר אינטרנט או מודעת באנר היא צורת פרסום בשימוש נרחב באינטרנט. סוג זה של פרסום מקוון כרוך בהטמעת פרסומת בדף אינטרנט. הוא נועד למשוך תנועה לאתר באמצעות קישורם לאתר המפרסם.

בדרך כלל הפרסומת בנויה מתמונה (GIF, JPEG, PNG), תוכנת JavaScript או אובייקט מולטימדיה המשתמשים בטכנולוגיות כגון Java, Shockwave או Flash, ולעתים קרובות משתמשים באנימציה או צליל כדי למקסם את הנוכחות. התמונות הן בדרך כלל בצורת יחס גובה-רוחב גבוה. באנרים ממוקמים בדרך כלל בדפי אינטרנט בעלי תוכן מעניין, כגון כתבה בעיתון או מאמר דעה.

באנר האינטרנט מוצג כאשר דף אינטרנט המפנה אל הבאנר נטען לתוך דפדפן אינטרנט. אירוע זה ידוע בתור "רוֹשֶׁם". כאשר הצופה לוחץ על הבאנר, הצופה מופנה לאתר המפורסם בבאנר. אירוע זה ידוע כ"קליק דרך". מודעות באנר רבות עובדות על מערכת החזר באמצעות קליקים.

בבסיס מערכת לחיצה יש חישובים מתמטיים של מספר המשתמשים (משתמשים הלוחצים על מודעה) חלקי מספר ההופעות. אנו זוכרים שהמונח הופעה פירושו מספר הפעמים שהמודעה הוצגה. לדוגמה, אם מודעת הבאנר שלך נמסרה 100 פעמים (הופעות שנמסרו) ואדם אחד לחץ עליה (קליקים נרשמו), שיעור הקליקים שיתקבל יהיה 1%.

יש לציין כי שיעורי ההקלקה של מודעות באנר ירדו עם הזמן, ולעתים קרובות הם נמדדים משמעותית בפחות מ-1% ובחירה באתר פרסום מתאים עם זיקה גבוהה היא גורם מכריע מאוד במצב זה. למודעות מותאמות אישית, פורמטים חריגים ומודעות פולשניות יותר יש בדרך כלל שיעורי קליקים גבוהים יותר ממודעות באנר רגילות.

כאשר המפרסם סורק את קובצי היומן שלו ומזהה שמשתמש אינטרנט ביקר באתר המפרסם מאתר התוכן על ידי לחיצה על מודעת הבאנר, המפרסם שולח לספק התוכן סכום כסף קטן (בדרך כלל בסביבות חמישה עד עשרה סנט בארה"ב). מערכת החזר זו היא לעתים קרובות הדרך שבה ספק התוכן יכול לשלם עבור הגישה לאינטרנט כדי לספק את התוכן מלכתחילה.

תשע טעויות נפוצות של מודעות באנר שיש להימנע מהן

מומחה פרסום באנרים רוב פרנקל מייעץ למשווקים אלקטרוניים להימנע מהטעויות הבאות בעת יצירת מודעות הבאנר שלהם:

 1. עמוס יתר על המידה. יותר מדי צבעים. איטי מדי לטעינה. קשה מדי לקריאה. אף אחד לא רוצה להזדקן ומחכה לטעינת מודעת הבאנר שלך. פרנקל מייעץ לעצב מודעות באנר שיטענו ויוצגו בקלות עם הטכנולוגיה של השנה שעברה. "באופן אישי, אני מעצב דפים עבור אנשים שמריצים לא יותר מ-Netscape 2.0 באותה מידה של 486 הפועל ב- 66 מגה-הרץ ו-256 צבעים", אומר פרנקל. "זה אומר שהאמנות שלך עדיין לא צריכה להיות עמוקה יותר משמונה ביטים, אלא אם כן אתה מינימליסט אמיתי ויכול להביא אותה בלא יותר מארבע".
 2. לא מושך. אנשים אוהבים דברים שנראים טוב. מה שעובד עבור סינדי קרופורד יכול לעבוד גם עבורך. אז אם אתה לא דה וינצ'י דיגיטלי, מצא מישהו שכן ושלם לו או לה כמה דולרים כדי שהבאנר שלך ייראה נהדר.
 3. יותר מדי צלצולים ושריקות. רק בגלל שהטכנולוגיה מציעה לך פעמונים ושריקות לא אומר שאתה צריך להשתמש בכל אחד מהם. רוב הסיכויים שהגולש הממוצע עבר מספר אתרים לפני שהוא או היא הגיעו לבאנר שלך. תן לקורא הפסקה. אל תגזים בתנועה, בתנועה או בשינויי מסרים. ואפשר קצת זמן לעכל את מה שאתה מציג.
 4. אנאלפביתיות וחוסר קריאה. אלו הפרסומות שגורמות לך לקשקש את הפנים ולסובב את ראשך בניסיון להבין קצת את השרבוטים הבלתי קריאים שאיזה קשקשן חושב שהם מגניבים. אבל ללקוחות פוטנציאליים לא אכפת כמה מגניב אתה חושב שזה נראה. אם הם לא יכולים לקרוא אותו, איבדת כל סיכוי שהם ילחצו עליו.
 5. חוליה חסרה. הבאנר שלך נראה נהדר אבל לא מקושר לכלום. זו טעות שכל אחד צריך להיות מסוגל לזהות ולמנוע בבדיקה פשוטה.
 6. שגיאות קישור. הבאנר שלך נראה נהדר. הקישור עובד… ישירות להודעת 404 (כלומר, דף האינטרנט המבוקש לא נמצא). אולי זה לא באשמתך. אולי מנהל האתר שלך שכח בטעות לומר לך שהוא או היא החליף שרת. אבל גם אם זו הייתה אשמתו של מנהל האתר, מי לדעתכם יתפוס את האשמה? המשך לבדוק את קישורי הבאנרים האלה כל כמה ימים.
 7. מסר חלש. אותם דברים שגורמים למודעות טובות יוצרים באנרים טובים. למרבה הצער, אותם דברים שגורמים למודעות גרועות יוצרים באנרים איומים. אם אתה לא יודע איך לכתוב ולעצב מסר חכם ומשכנע, שכור מישהו שכן. שום דבר לא מכבה לקוחות פוטנציאליים יותר מאשר ניסיון טיפשי באמת להיות חכם, עבירה שנעשית בדרך כלל בעזרת משחק מילים רע. זכור שהמודעה שלך היא נציגה שלך, מכילה מעט מהאישיות והיכולת שלך. אם זה נראה מטומטם לצופה, נחשו מה הם יחשבו עליכם? עדיף להיות ברור מאשר חכם.
 8. הודעה מבלבלת. הבאנר שלך נראה יפה, אבל אף אחד לא מבין על מה לעזאזל אתה מדבר. זוהי הטעות מספר אחת שנעשו על ידי עשה זאת בעצמך.
 9. באנרים משעממים. אחת הטעות הנפוצה היא שהבאנר שלך לא מאלץ את הנמענים שלך להגיב בתוך מסגרת זמן מסוימת. ללא דד-ליין, אין מיידיות לפעול, מה שאומר שהם מתרחקים עד שהם שוכחים זאת.

באנרים אינטרנטיים פועלים באותו אופן שבו נועדו פרסומות מסורתיות לפעול: יידוע לצרכנים על המוצר או השירות והצגת סיבות מדוע על הצרכן לבחור במוצר המדובר, אם כי באנרים ברשת נבדלים זה מזה בכך שניתן לעקוב אחר התוצאות של קמפיינים פרסומיים. זמן ועשויים להיות ממוקדים לתחומי העניין של הצופה.

הראיות מראות שמודעות באנר אינטרנט מוגבלות על ידי עלות גבוהה ושטח באנר פיזי מוגבל. בואו נסתכל על הקטע של Marketplace של SearchEngineWatch.com:

מתוך 10 מפרסמים רק 3 עוסקים בשירותי SEM. החברות הללו – BruceClay, KeywordRanking ו-MoreVisibility – הן השחקניות הגדולות בתעשייה; יש להם מספיק אמצעים להפעיל את המודעות האלה ומספיק משאבים כדי לספק זרימה גדולה של תנועה.

פרסום בתשלום לפי קליק

פרסום בתשלום לפי קליק או PPC הוא הסדר שבו מנהלי אתרים (מפעילי אתרים), הפועלים כמפרסמים, מציגים קישורים ניתנים ללחיצה ממפרסמים, בתמורה לתשלום עבור כל קליק. ככל שהתעשייה הזו התפתחה, התפתחו מספר רשתות פרסום אשר פעלו כמתווכים בין שתי הקבוצות הללו (מפרסמים ומפרסמים). בכל פעם שמשתמש אינטרנט חוקי (האמין) לוחץ על מודעה, המפרסם משלם לרשת הפרסום, אשר בתורה משלם למפרסם חלק מהכסף הזה. מערכת חלוקת הכנסות זו נתפסת כתמריץ להונאת קליקים.

למרות שחברות רבות מציעות מערכת תשלום לפי קליק כאחד מהשירותים שלהן. Google AdWords ו-Yahoo! שיווק בחיפוש (לשעבר פְּתִיחָה) ו-MSN AdCenter הם השחקנים המובילים בתחום זה.

ככל שפרסום PPC הוא אפשרות הפרסום הראשונה עבור כל עסקים מקוונים חדשים, הוא הפך לאחד מכלי השיווק הדומיננטיים והנפוצים.

מה כדאי לזכור:

 1. באנר אינטרנט מוצג כאשר דף אינטרנט המפנה לבאנר נטען לתוך דפדפן אינטרנט. אירוע זה מכונה "התרשמות". כאשר הצופה לוחץ על הבאנר, הצופה מופנה לאתר המפורסם בבנר. אירוע זה ידוע כ"קליק דרך".
 2. יש להציב באנרים בדפי אינטרנט בעלי תוכן מעניין, כגון כתבה בעיתון או מאמר דעה.Source by Pawan Kumar Dhiman

כתיבת תגובה