לאן נעלמו כל שמות הדומיין הטובים?

עצות מועילות כיצד לקנות ולמכור שמות דומיין.

כל מי שפתח עסק מקוון או עשה מחקר כדי להקים עסק, נאלץ לשאול את עצמו את השאלה הזו, "לאן נעלמו כל שמות הדומיינים הטובים?" וזו שאלה מאוד חשובה. אחרי הכל, אתה לא רוצה להסתפק ב-"MyWidgetsarebetterthananyoneselses dot com" רק בגלל שכל מה שקצר יותר כבר נרשם.

למרבה הצער, כל שמות הדומיין הטובים מאוד נלקחו במשך זמן רב. הקצרים והבלתי נשכחים הפכו לבעלי ערך רב מיד. שמות כמו Loans.com ו-Business.com נמכרו בסביבות מיליון דולר בשנת 1999. כעת השמות האלה שווים הרבה הרבה יותר מזה. הפסקת הדוטקום הורידה את ערכי שמות הדומיין לתקופה קצרה, אך הם מתחילים לעלות שוב בסביבות 2003 וכעת הם גבוהים מעל רמות בועת הדוטקום.

זמן לא רב לאחר מכן, כל מילות המילון הבודדות נרשמו. בהתחלה הייתה זו בעיקר סיומת הדוט קום שנרכשה. דוט קום הוא עדיין המלך ונחשב ליקר ביותר, אבל הרחבות אחרות תופסות מקום. כמובן שכעת, כל שמות הדומיין הטובים רשומים בכל הסיומות.

אז איך משתמשים בשמות האלה? האם כולם מצביעים על עסק באתר? למה שמישהו ירשום שם ולא ישתמש בו?

רוב שמות הדומיין הטובים ביותר משמשים למודלים עסקיים מקוונים. ניתן להשתמש בשמות דומיין כדי למשוך תנועה באתר חונה כמו DomainSpa.com DomainSpa מאפשר למפרסמים לשים מודעות, הרלוונטיות לשם הדומיין, בדפים שהם בונים עבור השם. כאשר מישהו עובר לדף החונה שלך ולוחץ על מודעה, המפרסם משלם ל-DomainSpa עבור הליד הזה ואז DomainSpa מחלק את הכסף הזה עם בעל הדומיין. דומיינים טובים רבים נמצאים בשימוש כדי לייצר רווחים מתנועת ניווט ישירה מדפים חונים.

הטובים שבהם הם מהסוג שאתה מקליד באופן טבעי בסרגל הניווט של הדפדפן שלך, במקום לבצע חיפוש. אם היית מעוניין למצוא מידע על "יישומונים" האם היית פשוט מקליד את זה בדפדפן שלך, או שהיית עושה חיפוש? מה שהופך את שמות הדומיין לבעלי ערך באמת הם אלה שכל כך קל לזכור שהיית משתמש בשיטת הניווט הישיר ולא בחיפוש.

הסיבה העיקרית לשיטה הישירה היא שאתה די בטוח שאם תקליד "Widgets.com" תגיע לאתר שיש בו מידע טוב על ווידג'טים. אם תעשה חיפוש, מי יודע מה אתה עשוי למצוא. כולנו היינו שם, אתה מגיע לרשימה של אתרים בגוגל או יאהו ואומר לעצמך, מה זה כל השטויות האלה? שמתם לב שהקלדתי את ה-dot com עבור ווידג'טים? למה לא דוט נט או משהו אחר? זו הסיבה שה-dot com עדיין נחשב ליותר ערך, זה מה שאתה חושב עליו באופן אוטומטי. Dot com הייתה התוסף הראשון בשימוש נרחב ובמקור היה מיועד לשימוש "מסחרי". ה-dot net נועדה לשירותים מסוג אינטרנט, אם אני זוכר נכון, ו-dot org היה אמור לשמש עבור "ארגונים" בעיקר ארגוני צדקה. מאז ICANN, הארגון המפקח על תהליך שם הדומיין, הוסיף עשרות הרחבות. אם למנות רק כמה, .info, .biz, .name, .us וכן הלאה. ה-.us נחשב ל-cctld "דומיין ברמה העליונה של קוד מדינה" כמו .de עבור גרמניה .fr עבור צרפת.

אז, כפי שאתה יכול לראות, אפילו עם כל ההרחבות הנוספות הללו, קשה למצוא שמות דומיין טובים. אלא אם כן אתה יודע איפה לחפש. אתה אמור להבין כבר עכשיו ששם דומיין טוב הוא נכס בעל ערך רב לעסק שלך. במקרים מסוימים זה יכול ליצור או לשבור עסק. אם קשה לך לאיית או קשה לזכור את שם הדומיין, הרבה מהלקוחות שלך יגיעו לאתר של מתחרים כשינסו להגיע לאתר שלך. אתה יכול גם לבזבז הרבה כסף על מודעות חיפוש של Google AdWords או Yahoo כדי להביא אנשים לאתר שלך. זה יתרון גדול להיות בעל שם דומיין קל לזכור ורלוונטי.

איך משיגים שם דומיין טוב? עכשיו, כשיש לך מושג טוב מה הופך שם דומיין טוב, בוא ננסה למצוא לך אחד כזה. זכור שהעלות של שמות הדומיין שלך כנראה תהיה גבוהה בהרבה ממה שחשבת במקור. אתה עדיין יכול למצוא שמות שוק טובים למדי (כאלה שחלקם כבר מחזיקים, אבל מוכנים למכור) במחיר נמוך של $500, בממוצע שמות דומיינים טובים נופלים בטווח של $1000 עד $10,000.

השמות הטובים ביותר עומדים על עשרות עד מאות אלפי או אפילו מיליוני דולרים. Vodka.com נמכר לאחרונה ב-$5,000,00.00 אני מאמין. זכור גם שכל מה שתשלמו עבור שם זה צפוי להפוך לאחד הנכסים היקרים ביותר שלך. ככל שתשלם יותר, השם טוב יותר (בדרך כלל) ותעבורה טבעית יותר אתה עשוי לקבל בחינם. לכמה שמות טובים מאוד אולי אין הרבה סוג טבעי בתנועה אבל עדיין מתאימים לעסק שלך. אם אתה מוכר בעיקר ספרי Mystery אז GoodMysteryBooks.com יהיה שם מושלם. השם הזה אולי לא מקבל הרבה סוג בתנועה, אבל כל כך קל לזכור שאפשר לקדם אותו בקלות.

כעת, בחר שם שהכי קשור לעסק שלך. אם זה שם של מילה אחת קצרה, זה כבר מסורבל. נסה להוסיף את My,i,e,go, או כל ביטוי קצר שיהיה הגיוני, בחזית השם. כאשר יש לך מבחר של שמות אפשריים, עבור אל רשם כמו GoDaddy.com, ישנם מאות כאלה, שבהם אתה יכול לרשום שמות בסכום נמוך של $8.99 נסה את אלה שבחרת. אם אין כאלה זמינים המשך לעבוד על שילובים אחרים.

זכור, אתה רוצה אחד שקל לאיית ולזכור. ברגע שהגעת למצב שאתה מבין שאתה לא הולך למצוא אחד מקובל להירשם, אז אתה מתמודד עם המציאות שאתה תשלם יותר עבור שם דומיין לאחר השוק (כזה שכבר רשום אבל הבעלים הוא מוכן למכור). בזמן שאתה עדיין אצל הרשם אתה יכול לבדוק את המידע "WhoIs" על השמות שהכי רצית.

לכל הרשמים יש קישור Whois או שאתה יכול ללכת אל Whois.net. לאחר שתמצא את פרטי הנרשמים הנוכחיים, אמור להיות קישור דוא"ל. שלח להם מייל ושאל אם השם למכירה. אם פרטי הרושם אינם זמינים ב-Whois, כנראה שהשם הזה אינו למכירה. לאחר שעברת את התהליך הזה ועדיין לא מצאת שם טוב נסה את אתרי המכירות הפומביות. ל-Afternic.com יש מלאי עצום של שמות דומיינים לאחר שוק באיכות גבוהה. לרוב אתרי המכירות הפומביות יש ממשק קל לשימוש עם שירותי נאמנות המגנים על הקונה והמוכר לאורך תהליך הקנייה. בדרך כלל אתה יכול להציע הצעה נמוכה על כל שם ולהתחיל תהליך משא ומתן, או פשוט לשלם למוכרים את המחיר המבוקש (אם אתה חושב שזה הגיוני) ותסיים. ישנם גם אתרי לוכד נפילות כמו SnapNames.com אשר תופסים דומיינים שפג תוקפם ומוכרים אותם למכירה פומבית להצעה הגבוהה ביותר. אפילו eBay נכנסה לעסקי מכירות פומביות של דומיינים, למרות שאני לא רואה שם הרבה שמות איכותיים.

רוב שמות הדומיין הטובים מאוד עדיין זמינים לרכישה. אתה רק צריך ליצור קשר עם הבעלים הנוכחי. זה עשוי לקחת קצת זמן וקצת משא ומתן, אבל רכישת השם המושלם לעסק שלך עשויה להיות חשובה מאין כמותה. בדרך כלל זה ישלם את עצמו פי כמה.

ניתן למצוא כמה משאבים טובים למידע על הערך של שמות דומיין ב-DNJournal.com זהו ה-NewsZine הטוב ביותר בתעשיית שמות הדומיין ועומד בקצב של כל הדומיינים הנמכרים משבוע לשבוע. אתה יכול לקבל מושג טוב על הערך של שמות ותוספים שונים מאתר זה.Source by Howard Bowling

כתיבת תגובה