כמה מהר הנתונים שלך עוברים דרך האינטרנט?

מהירות האור היא בערך 300,000 קילומטרים לשנייה, האם ידעת כי אלקטרונים שנותנים שימוש בחשמל גם נוסעים קרוב מאוד למהירות זו. גם המידע שעובר באינטרנט נע קרוב למהירות הזו. המידע או האלקטרונים המאופנים נעים איפשהו בסביבות 60% ממהירות האור ברוב המוליכים.

אותות WiFi, שעוברים בעיקר באוויר, מתקרבים הרבה יותר למהירות האור מאשר אלקטרונים הנעים דרך חוטי נחושת. האותות הללו יכולים לנוע במהירות האור הרשומה המקסימלית בוואקום, שהיא כ-185,000 מייל לשנייה.

חישובים מסוימים מראים כי אלקטרונים יכולים לעבור דרך מוליך ב-90% ממהירות האור. תארו לעצמכם כמה מהר החלקיקים האלה יכולים לנוע בוואקום. כדי לגרום להם לנסוע מהר יותר אתה צריך ליישם הרבה יותר אנרגיה. הסיבה לכך היא שהאלקטרון נעשה הרבה יותר כבד, ככל שהוא מגיע למהירות האור. אולם האור נע במהירות של 186,000 מייל לשנייה בחלל החיצון. החלל החיצון נחשב בחלל ריק. אז אולי גלי האור מואטים על ידי חיכוך. משקפי השמש שלך מסוגלים לחסום גלי אור UV. למעשה, מדענים רבים מאמינים שלוקח סוגים מסוימים של קרינה מיליוני שנים כדי להימלט ממרכז השמש לאחר מיליוני תגובות גרעיניות.

מהירות הנסיעה תלויה מאוד במדיום שהוא נע דרכו. קחו בחשבון שיש חומרים שאור לא יכול לעבור דרכם. אור לעולם לא יכול לעבור דרך עופרת או סוגים שונים של מתכת. חלקיק האור או הגלים, נסו לחדור לחומרים אלו. עם זאת הם פוגעים רק במשטח החיצוני והופכים לאנרגיה קינטית. המשמעות היא שהם מחממים את פני החומרים הללו ומתפוגגים לכלום. אולי הם הופכים לאנרגיה פוטנציאלית. חוקי התרמודינמיקה יעידו על כך. החוק הראשון של התרמודינמיקה ידוע כחוק השימור. חוק זה קובע שלא ניתן ליצור או להרוס אנרגיה במערכת כלולה או מבודדת. החוק השני של התרמודינמיקה מכניס טוויסט מעניין לחוק הראשון. החוק השני קובע שהאנטרופיה של כל מערכת מוכלת או מבודדת תמיד גדלה.

מהירות האור נמדדת ל-186,000 מייל לשנייה. המרחק שמידע עובר באינטרנט הוא אלפי קילומטרים בשניות. למעשה הזמן שלוקח לקבל מידע הוא בן רגע. כמובן שיש מכשירים שונים שמאטים את התהליך כמו ראוטרים וסוגים שונים של מתגים. עם זאת, התהליך שמאט את השיטה הזו של נסיעות מידע הוא כמה מהר בני אדם מקבלים החלטות ומסוגלים להזין את הרעיונות שלהם לאינטרנט. רעיונות אנושיים יכולים להפוך את האינטרנט לדרך טובה לשנות את העולם. עם זאת, האינטרנט יכול להיות גם שיטה להעברת רעיונות מרושעים.

כל טוב.Source by Paul Luciw

כתיבת תגובה