כלי פיתוח אלקטרוני מהיר

אסטרטגיה מהפכנית של שימוש בזן חדש של כלים לפיתוח למידה מקוונת לכתיבת תוכן קורס מקוון כובשת את התעשייה בסערה. המכונה Rapid e-learning, היא כעת ברירת המחדל עבור אנשי מקצוע למידה והוראה במיוחד באקלים הכלכלי הקשה של היום. הפופולריות שלו ממשיכה להרקיע שחקים כאשר קורסים מרובי שעות מצטמצמים להודעות של 20 דקות, וזמני המשלוח משתפרים משמעותית.

הפיתוח של Rapid e-learning נמשך רק ארבעה שבועות, ולעתים קרובות הוא משתמש בחברות קטנות ובינוניות (מומחי נושאים) כדי לכתוב את המידע והתוכן להפקת הקורס. בעיקרו של דבר, זה מקשר בין חברות קטנות ובינוניות ללומדים מכיוון שהוא מטפח את האינטראקציה הישירה של האנשים עם הידע לאלה שצריכים ללמוד.

ישנם שלושה גורמים שזוהו לערעור ולהצלחה הגוברת של Rapid e-learning לקהילה והם הבאים:

פחות עלויות. בעבר, חברות או ארגונים שרוצים ליצור קורס מקוון נותנים למפתחי תוכן מומחים לטפל במשימה. עם זאת, עלויות הייצור של מיזם כזה תלויות במספר שעות הלמידה הכרוכות בכך. אז בהתאם למורכבות התוכן המשמש, עלויות הפיתוח יכולות לגרוף עשרות ואלפי דולרים לשעה. יש לזה השפעה שלילית על ארגונים בעיקר בגלל שזה מאמץ ומגביל – כל כך הרבה למעשה שהם כמעט יותר מדי בשבילם. מאידך, האסטרטגיה החדשה יותר מרמזת שניתן ליצור עיצוב ותוכן הדרכה בתוך הארגון בעלות נמוכה משמעותית.

מהירות מוגברת. פיתוח קורס מקוון מסורתי מצריך בדרך כלל מעורבות של מעצב הדרכה (ID) השואב מידע רלוונטי ממומחה לנושא (SME) ומעצב את הקורס. משימת הבנייה נופלת בידי צוות של מתכנתים ומומחים. לאחר בנייתו, ה-SME בודק את האיכות וההתאמה של התוכן ובסופו של דבר חותם. ציר הזמן של תהליך זה לוקח שבועות במקרה הטוב. עם Rapid e-learning, ציר הזמן הזה קוצץ למספר ימים בלבד, אם לא שעות.

קלות שימוש. עד כה, פיתוח תוכנות הקורסים המקוונות כלל שימוש בכלי כתיבה מיוחדים, מתוחכמים ולעיתים מורכבים שלקח יותר מדי זמן ללמוד ולשלוט בהם. עם כלי הפיתוח המהירים החדשים והמשופרים בהחלט, משתמשים יכולים להשתמש בהם באופן אינטואיטיבי וליהנות מסביבת כתיבה שיתופית המאפשרת ליחידים ולקבוצות ליצור במשותף קורס מקוון. המשמעות היא שהמשימה הפכה להרבה יותר קלה לביצוע ביעילות.

זה בגלל גורמים אלה שהופכים את Rapid e-learning לטרנד פופולרי בעסקים ובתאגידים גדולים וקטנים כאחד. למרות שמיקור חוץ של הכנת קורסים מקוונים בפרופיל גבוה למפתחים חיצוניים היא עדיין פעילות נפוצה עבור תאגידים גדולים יותר, אין ספק שיש שינוי לכיוון ניצול הכלים המהירים הללו בתוך סביבת העבודה הפנימית כדי לפשט את האתגרים והבעיות שנתקלים בהדרכה . עבור עסקים קטנים יותר, זה אומר שהם יכולים להרשות לעצמם ליצור קורסים באיכות גבוהה ולהצליח להתחרות ביעילות בתעשייה.

למרות שזו בהחלט עליית מדרגה עבור התעשייה הזו, משתמשים עדיין זקוקים לכישורים מוכשרים בעיצוב הדרכה מכיוון שכלי כתיבה נהדר הוא טוב רק כמו האדם שמפעיל אותו. התוכן צריך להישאר נכון מבחינה הוראה ומתאים, כך שהלומדים יוכלו ליהנות מחוויית למידה איכותית שבה הם ישתמשו ביעילות בעתיד.Source by Joel Owens

כתיבת תגובה