כיצד נוצר האינטרנט ומדוע הוא משפיע עליך לרעה

כולנו באינטרנט, בין אם נרצה ובין אם לא. קחו בחשבון שקיימים כיום למעלה מ-8.97 מיליארד חיבורים ניידים, על פי נתוני מודיעין בזמן אמת של GMSA. זה יותר מהאוכלוסיה המשוערת של כדור הארץ, שהיא 7.71 מיליארד, לפי הערכות של האו"ם.

אז איך התחיל האינטרנט? מספר גורמים נכנסו לתמונה. האינטרנט החל מבחינה טכנית בשנת 1983. הסיבה לכך הייתה ש-ARPANET אימצה TCP/IP. ARPANET פותחה בהנחיית הסוכנות האמריקאית לפרויקטי מחקר מתקדמים (ARPA). חבילת פרוטוקולי TCP/IP תוכננה בשנות ה-70 על ידי שני מדעני DARPA.

הגרסה העדכנית ביותר של TCP/IP IPv6 יכולה לספק לאינטרנט כתובות IP של כ-3.403 x 10 עד העוצמה ה-38. לכל המטרות המעשיות זה קרוב לאינסוף. אלו כתובות ציבוריות ייחודיות. זה יאפשר לכל מכשיר, בין אם זה הטלפון החכם שלך, טוסטר אובן, מיקרוגל, רכב, כל מה שפועל על חשמל וכל מה שמוטמע בגוף שלך, המופעל על ידי חשמל, תיאורטית להיות מחובר לאינטרנט. המשמעות היא, מבחינה תיאורטית, כל אחד על פני כדור הארץ וכל המכשירים המונעים בחשמל יכולים להיות מפוקחים על ידי האינטרנט. זה אומר שכל מה שנחשב לחכם, מכיוון שהם משתמשים במיקרו-מעבד, BIOS, זיכרון RAM ומעגלי רשת, חוטי קשיח או אלחוטי יכולים להיות מחוברים לאינטרנט. אתה יכול לומר ש-1984 עומדת להתרחש. קראת את הספר וכנראה נאלצת לקרוא את הספר הזה בתיכון או אולי באוניברסיטה. הנחת היסוד של הרומן הזה הייתה מחרידה מאוד.

בואו נודה בזה, כל מה שאנחנו עושים הוא מחובר לאינטרנט, בכל פעם שאתה קונה משהו במכולת, האינטרנט מעורב. כל העסקאות הבנקאיות מתועדות באיזה שרת נתונים בודד, שיכול להיות ממוקם בכל מקום בעולם. גם כאשר אתה משתמש במזומן, העסקה הזו מתועדת איפשהו בשרת כלשהו שנמצא בחוות שרתים כלשהי.

כשאתה נוסע בכביש ומתועד במהירות מופרזת במצלמת תנועה, זה גם מתועד איפשהו באמצעות האינטרנט, כשאתה נכנס לקניון, כל מה שאתה עושה נתפס במצלמה, תוך שימוש באינטרנט כדי לאפשר למישהו לפקח על כל מהלך לזוז לעבור. כל זה מוקלט ונשמר לנצח או לפחות עד שהשרת מתקלקל ולא מגובה. כל מה שאתה אומר במדיה החברתית מוקלט ונשמר בבסיס נתונים כלשהו ולעולם לא יימחק. למעשה ענקיות מסוימות של מדיה חברתית מאפשרות לנו את התוכנה שלהן, מתוך ידיעה ברורה שכל מה שאתה אומר ומתעד הופך להיות רכושם הבלעדי. אתה יודע מי הם ענקיות המדיה החברתית האלה. אבל אנחנו ממשיכים להשתמש בתוכנה שלהם ומאפשרים לה להישאר במחשבים שלנו, לאסוף את הרעיונות האישיים וההערות החברתיות שלנו. לא פלא שסוכנויות אכיפת חוק מסוימות אוהבות את ענקיות המדיה החברתית הללו. אתה מאשים אותם?

על פי כמה הערכות ישנם 1900 לוויינים מבצעיים המקיפים את כדור הארץ, משוגרים על ידי 40 מדינות. כמה מהם הם לווייני ריגול? אף אחד לא באמת יודע, חוץ מהמדינות שהשיקו אותם. תחשוב על זה, ניתן לגשת לאינטרנט באמצעות לוויינים. אתה עושה את החשבון. מנועי חיפוש מסוימים יכולים לתת לך גישה לדמיונות לוויין שיציגו כל כפר, עיר או עיר בעולם, מנקודת המבט של עמידה ברחוב. זה לא בזמן אמת, אבל כל כך רחוק מההתקדמות המתרחשת בטכנולוגיית המחשבים והאינטרנט.

אז אנחנו יכולים לראות שהאינטרנט משפיע עלינו לרעה, כפי שהוא יכול להיות ומשתמשים בו כדי לפקח על כל מה שאנחנו עושים. הפרטיות יורדת לטמיון.

כל טובSource by Paul Luciw

כתיבת תגובה