כיצד להדביק מדיה חברתית למסחר אלקטרוני

המדריך שלך לשיווק במדיה חברתית במסחר אלקטרוני

נוכחות במדיה החברתית חיונית לבניית והגדלת המודעות למותג, להנעת תנועה לאתר שלך ולהגדלת הפניות והמכירות.

אבל החשבונות שלך אינם רק פלטפורמות לשיתוף תוכן וליצירת מעורבות עם מבקרים כדי להשיג את המטרות הללו. מפייסבוק ועד אינסטגרם, מדיה חברתית יכולה להיות דרך רבת עוצמה לשווק את המוצרים והשירותים שלך לעוקבים שלך.

הקנדים הם משתמשי מדיה חברתית גדולים. דוח משנת 2019 מצא כי 75% מהנשים ו-62% מהגברים משתמשים בו מדי יום. ולפי מחקר מגמת המסחר החברתי של PayPal, 47% מהמשתמשים הקנדיים עושים קניות ברשתות חברתיות, ומוציאים בממוצע 77 דולר לחודש.

אך למרות הנתונים הסטטיסטיים הללו, בעלי עסקים קטנים רבים עדיין לא מבינים את הערך של שימוש בפלטפורמות הפופולריות הללו למכירה. זו הסיבה שיצרתי את המדריך הזה: לא רק כדי לעזור לך להבין עד כמה חשוב שיווק מדיה חברתית של מסחר אלקטרוני, אלא גם לתת לך טיפים מעשיים להנעת תנועה, לידים ומכירות.

מכירה חברתית אורגנית

ראשית, חשוב להבין שיש הבדל בין מכירה חברתית, שימוש במודעות בתשלום ובעצם שימוש בפלטפורמה כשוק.

מכירה חברתית פירושה שאתה מתחבר באופן אורגני עם לקוחות פוטנציאליים ומטפח מערכות יחסים כדי בתקווה להפוך אותם ללקוחות. מדובר בבניית מערכות יחסים ואמינות באופן טבעי על ידי היכרות עם הלקוחות הפוטנציאליים שלך.

אתה יכול לעשות זאת על ידי שאילת שאלות מרתקות, מענה מהיר לשאלותיהם ותמיד מענה להערות או תלונות. ככל שתבנה יותר אמון ונאמנות, כך הסיכויים שלך להמיר עוקב ללקוח משלם גבוהים יותר.

לדוגמה, אחת מהלקוחות שלנו, רוז מארי סוונסון, שואלת שאלות מרתקות כדי להתחבר לקהל שלה.

מכירה בשוק מדיה חברתית

עם זאת, מכירה בפלטפורמה או בשוק היא מעט שונה. זה אומר לנצל את יכולות המכירה של הפלטפורמה כדי לשווק באופן פעיל את המוצרים שלך. הנה שתי דוגמאות.

חנויות פייסבוק

אם יש לך דף עסקי בפייסבוק, אתה יכול להשתמש חנויות פייסבוק. תכונה חדשה זו מאפשרת לך להוסיף מוצרים, לארגן אותם בקטגוריות שונות, לתקשר עם לקוחות ולראות נתונים סביב דברים כמו צפיות וקליקים.

ומכיוון שפייסבוק היא הבעלים של אינסטגרם, לקוחות יכולים גם לגשת לחנות שלך ב-IG. אנשים יכולים למצוא את חנויות הפייסבוק שלך בדף הפייסבוק העסקי או בפרופיל האינסטגרם שלך, או באמצעות מודעות פייסבוק או סיפורים.

קראו: מכירה במדיה חברתית מבלי להבריח אנשים

מדיה חברתית היא אחד מכלי השיווק הטובים ביותר שיש: אתה יכול לגדול ולהגיע לקהל גדול עם תוכן ופרסומות, ואנשים שאוהבים ו/או עוקבים אחריך הם המעריצים שלך, אז הם כבר קבוצת היעד שלך.

עם זאת, אנשים יכולים להיות עמידים למכירה בפלטפורמות אלה. אתה באמת צריך לגשת לזה בצורה הנכונה, אחרת אתה יכול להרחיק את הקהל שלך, לגרום לו להפסיק לעקוב או להבדיל ממך כי הם מצפים לשיחה דו כיוונית ותוכן מרתק, שלא ישווק אליו.

קרא עוד באתר שלנו.

פוסטים לקנייה באינסטגרם

קנדה קיבלה את הפונקציונליות המגניבה הזו ב-2018, המאפשרת לעסקים לתייג מותגים ומוצרים בפוסטים האורגניים שלהם באינסטגרם. הקהל שלך יכול להקיש עליו כדי לראות פרטים נוספים, ולאחר מכן ללחוץ כדי לקנות את המוצר.

כדי לנצל את התכונה הזו, תצטרך להגדיר חשבון אינסטגרם עסקי. בנוסף, הפרופיל העסקי שלך חייב להיות מחובר לקטלוג פייסבוק.

שימוש במודעות בתשלום

בנוסף למכירה חברתית ומכירה בשוק, אתה יכול גם להשתמש במודעות כדי להניע תנועה לדף החשבון או לאתר שלך.

בהתאם לסוג העסק הקטן שיש לך, תוכל לבחור להציג מודעות בתשלום ב:

• Facebook


• Twitter


• LinkedIn


• Instagram


• Google Ads/מודעות לתצוגה ברשת המדיה של Google


• YouTube (ומיקומי מודעות בווידאו)


זכור כי אינך צריך לדבוק בתמונות סטטיות כשמדובר בשימוש באפשרויות הפרסום בתשלום הללו. כשאתה משתמש בשיווק במדיה חברתית למסחר אלקטרוני, אתה יכול לשלב סרטונים במודעות שלך כדי להפוך אותן למושכות יותר.

בתוך כל פלטפורמה עשויות להיות אפשרויות פרסום מרובות. לדוגמה, בפייסבוק תוכלו לבחור בין מודעות קרוסלה, מודעות מצגות, מודעות אוסף, מודעות מסנג'ר…

דוגמה אחת היא המכולת הקנדית SPUD.ca שמשלבת מכירה חברתית (המציעה מידע רב ערך) עם שיווק מוצרים במודעות הפייסבוק שלהם.

זה יכול להיות מאתגר לא רק להבין את כל הפורמטים של המודעות, אלא גם להגדיר ולנהל חשבונות ותקציבים. לכן לעתים קרובות הגיוני לשכור חברת שיווק מקצועית עבור העסק הקטן שלך.

לא משנה למה אתה שוקל מדיה חברתית למסחר אלקטרוני, חיוני להשקיע זמן ומאמץ כדי להבטיח שהתקשורת שלך לא רק מרתקת, אלא גם אמפתית. למידע נוסף על שימוש בשיווק אמפתי באתר שלנו.

אני מקווה שהמדריך שלי לשיווק במדיה חברתית למסחר אלקטרוני נתן לך קצת השראה למכור ביעילות את המוצרים והשירותים שלך!

להצלחת העסק שלך,

סוזןSource by Susan Friesen

כתיבת תגובה