חשבונאות עלויות בתעשייה – שבע יעדים גדולים לרווחים בשורה התחתונה

מוזר ככל שזה נראה, בתור מושג פיננסי המונח שורה תחתונה קיים רק כארבעים שנה בערך. זה בראשית כמו מילה (שם תואר, באמת) היה תוצאה של הצורך הגובר לבסס את הרף האולטימטיבי לרווחיות בכלכלה התאגידית המתקדמת שלאחר מלחמת העולם השנייה. כלומר, לברר יותר מרווח והפסד של חברה באמצעות חשבונאות פיננסית פשוטה. עם המורכבויות שהוכנסו באמצעות כלכלה עולמית רובוטית ממוכנת יותר, בקנה מידה גדול יותר בשנות ה-50 וה-60, כמו גם מנדטים מבעלי המניות לדיווח רווחים מחמירים יותר (כלומר, מציאותיים) במהלך תקופה זו, נולדה דרך חדשה להערכת רווח. זה נקרא, חשבונאות עלויות.

טכניקה זו עבור יצרנים שונה מהחשבונאות הפיננסית במידה שהיא במידה רבה מנגנון הרבה יותר פורמלי שבאמצעותו נקבעות ובקרה עלויות של מוצרים או שירותים לצורך התייעלות. זה מושג על ידי איסוף כל העלויות התפעוליות, ולאחר מכן סיווגם באופן שיטתי כדי לוודא את התאמתן כהוצאות. בעזרת מידע זה, ההנהלה מסוגלת לקבל החלטות המסירות חוסר יעילות בעלויות הייצור, ולכן, משפרות את שורה תחתונה רווחים. טוֹב חשבונאות עלויות יכול לא רק לסייע בשליטה בעלויות, אלא גם לעזור במגוון רחב של פעולות ייצור. במובן זה, שבעת היעדים הגדולים של חשבונאות עלויות בייצור הם:

  1. קביעת עלויות: כמובן, המטרה הכוללת של חשבונאות עלויות הוא גלה מה עלות המוצרים ו/או העבודה שלך לייצר או לספק.
  2. לִשְׁלוֹט: שיפור היעילות על ידי שליטה והפחתת עלויות. לשלוט בתקציב באמצעות סיווג וניתוח זה לשלוט בעלויות.
  3. מֵידָע: ידיעת רמות מלאי חומרי הגלם, העבודה בתהליך וכמות הסחורה המוגמרת היא מידע המסופק באמצעות חשבונאות עלויות שניתן להשתמש בה באופן מיידי על ידי ההנהלה.
  4. הגדלת יעילות: היעילות של כל פעולה נמדדת רק על ידי סכום חלקיה. כפי שמראה הכאוס, חוסר יעילות בתחום אחד חייב בסופו של דבר לגרום לחוסר יעילות באזורים אחרים. חשבונאות עלויות מביא להבנה של רמת היעילות (או חוסר היעילות) בכל תחומי פעולות הייצור.
  5. קבע את מחיר המכירה: דרך המידע המפורט שסופק על ידי good חשבונאות עלויות, תוכל לגלות מחיר מכירה אופטימלי עבור המוצר ו/או השירות שלך תחת משתנים שונים (עונתיים, כלכליים, הפצה וכו').
  6. ניהול תפעול: היכן נאכלות העלויות הישירות והעקיפות שלך ומדוע? עם חשבונאות עלויות, אתה יכול לשנות את מדיניות התפעול כדי לשפר את הרווחיות של העבודה המופקת.
  7. פיננסיים: חשבונאות עלויות מספק הזדמנות לביקורות תכופות של עלויות ייצור, במיוחד כשהן מתואמות עם תפוקת הייצור במונחים יחסיים. שוב, שגרה חשבונאות עלויות כספים עוזרים לממש את השיפור המתמיד שמפחית עלויות.

מבט על שבעת היעדים הללו אומר לך במהירות שבניגוד לחשבונאות פיננסית פשוטה, עבודת הפירוט של חשבונאות עלויות מספק בסיס מידע עשיר יותר לניהול תפעול. האיסוף, הסיווג וקביעת העלות באמצעות הנהלת חשבונות הופכים, אם כן, לאמצעי שבאמצעותו מתגלים ויושמים התייעלות. במידה שיישומים אלה מציעים החזר גדול יותר על ההשקעה, ואולי דיבידנד גדול יותר לבעלי המניות, ניתן לומר שהטכניקה הזו באמת עוזרת לבנות את הרווח בשורה התחתונה.Source by Victor Viser, Ph.D.

כתיבת תגובה