חיפוש עבודה? שמונה טיפים להימנעות ממודעות מזויפות – הונאות מקוונות – והתעללות בעבודה

זה אמצע המיתון; אתה מחפש עבודה. ככל שאתה הופך נואש יותר, אתה חשוף יותר למודעות עבודה מזויפות, הונאה מקוונת והתעללות בעבודה. כן, המלכודות הללו נמצאות בכל מקום – למעשה, יש צורך בחקיקה חדשה כדי להגן על מחפשי עבודה כמוך. לפני שנבקש מהפוליטיקאים שלנו לנקוט בפעולות, הנה שמונה טיפים כדי להימנע ממלכודות ציד עבודה.

1. לזהות פרסומי דרושים מזויפים. למה מישהו מפרסם מודעות דרושים מזויפות? מכיוון שמגייסים בונים מסד נתונים משלהם למחפשי עבודה על ידי איסוף קורות חיים – אפילו משרות לא קיימות באותו הרגע. בנוסף, חברות במצב רע, בדרך כלל סטארט-אפים, מפרסמות מודעות דרושים מזויפות, כדי שיוכלו לגרום למשקיעים הפוטנציאליים שלהן להאמין שהחברה מגייסת עובדים ומתרחבת. מודעות עבודה מזויפות מופיעות באתרים חינמיים וגם באתרים שאינם בחינם. אם ראית מגייס מפרסם שוב ושוב משרה נפוצה, כנראה שזו עמדה מזויפת.

2. אם פרסום דרושים אינו מכיל את שם החברה או פרטי התקשרות, החברה אינה בטוחה במוניטין שלה, או שהמעסיק אינו רציני כלל. בכל מקרה, אתה לא רוצה לעבוד בחברה כזו.

3. הימנע משימוש לרעה כעבודה חינם. אם חברה קטנה עושה לכם מבחן ביתי של כתיבת מאמר על המוצר שלה או עיצוב אתר האינטרנט של החברה תוך יומיים, סרב לו. זה לא מבחן; זו התעללות בעבודה. עם זאת, זה בסדר לגשת לבחינה של 4 שעות בחברה מבוססת. אל תקבל התמחות ללא תשלום בחברה קטנה של פחות משני אנשים. אחרי הכל, החברה הזו עלולה להיעלם לאחר ההתמחות שלך.

4. אם פרסום דרושים דורש את מספר כרטיס האשראי שלך או מבקש ממך לקנות תחילה את המוצרים שלהם, זו הונאה. עבודה אמיתית משלמת לך, לא להיפך.

5. אל תגיש מועמדות לשום משרת מכירות שאינה מציעה שכר בסיס. עמלה טהורה פירושה בדרך כלל ניצול טהור. עמדת מכירות אמיתית מציעה תמיד שכר בסיס קבוע, עם עמלות לתגמול ביצועים מעולים.

6. הימנע ממזימות פירמידה ומלכודות שיווק רב-שכבתיות. הנה דוגמה קלאסית: "אתה מגייס 10 אנשים, ואז כל אחד מהם מגייס 10 אנשים, שבתורם מגייסים 10 אנשים כל אחד…אתה תרוויח מיליונים בעמלות". זו הונאה, לא מודל עסקי.

7. השתמש באתרי אינטרנט אמינים לחיפוש עבודה. גם במיתון, עדיין יש הרבה משרות בשכר טוב ובטוח, במיוחד במגזר הציבורי המתרחב. לדוגמה, USAJobs.gov מספק משרות בממשל הפדרלי; GovernmentJobs.com מציע משרות ממשלתיות ברמת המדינה והעיר; JobOversight.com מפרט משרות רבות של צוות באוניברסיטאות ובתי ספר.

8. תמיד תשאלי מומחים, אפילו ב-CNN. מומחים לא תמיד צודקים – זו הסיבה שאנו נמצאים כעת במיתון. יתר על כן, כל פרט הוא שונה; אתה מכיר את עצמך טוב יותר מהמומחים האלה שמדברים בטלוויזיה כדי למשוך מפרסמים. אם אתה זקוק לעצת קריירה כלשהי, שאל קודם כל אנשים סביבך.

ללא חוקים להגנה על מחפשי עבודה, מודעות מזויפות, הונאה מקוונת והתעללות בעבודה הופכים לנפוצים יותר ויותר. העלו את המודעות שלכם, ואני מקווה שהטיפים שלי יכולים לעזור לכם להימנע מהמלכודות הללו ובסופו של דבר להביא לכם קריירה נהדרת. בהצלחה!Source by Ricky Hoffman

כתיבת תגובה