היסטוריית רישום שמות דומיין

מהו שם מתחם? שם מתחם הוא שם ייחודי, בערך כמו כתובת דואר אלקטרוני היא ייחודית, אשר רשומה במסד נתונים בשם WHOIS באמצעות ארגון בשם Network Solutions, Inc. (NSI). שם הדומיין מתאים לקבוצה ייחודית של מספרים הנקראת כתובת IP (אינטרנט פרוטוקול). הסיבה שאנו משתמשים בשמות מתחם במקום בכתובות IP היא שהם קרובים יותר לשפה שלנו. יהיה קשה לשווק אתר כזה: "עבור ל-64.233.167.99 או 216.109.112.135 כדי לחפש באינטרנט!" דרך הרבה יותר קלה לעשות זאת היא לומר "עבור אל http://www.Google.com אוֹ http://www.yahoo.com לחפש באינטרנט!" (גם גוגל וגם יאהו מסומנות על ידי Google, Inc. ו-Yahoo, Inc., בהתאמה).

שם תחום מצביע על מחשב הנקרא "שרת שמות". שרת השמות יודע ששם הדומיין שלך מתאים לכתובת ה-IP של שרת אחסון האתרים שלך והוא מנתב את האדם שהקליד את שם הדומיין שלך לשרת אחסון האתר שלך – לאתר האינטרנט שלך. כך אנשים בכל מקום בעולם יכולים לראות את אתר האינטרנט שלך על ידי הקלדת שם הדומיין שלך.

בשנת 1992, הקרן הלאומית למדע העניקה חוזה בלעדי ל-NSI להיות הרשם הבלעדי של שמות דומיינים ברמה העליונה. ל-NSI היה גם הסכם שיתוף פעולה עם משרד המסחר של ארצות הברית ("DoC"). ללא תחרות, הצרכנים היו נתונים לחסדי NSI.

בשנת 1998, NSI וה-DoC שינו את הסכם שיתוף הפעולה שלהם כדי לאפשר רשמים מתחרים. NSI נאלצה לספק רישום שמות דומיין לרשמים המתחרים במחירים סיטונאיים, במקום בתשלום שנתי סטנדרטי של $34.99. NSI עדיין גובה $34.99 לשנה.

בסוף 1998, ה-DoC הטיל את האחריות לפקח על המעבר לשוק תחרותי עבור שמות מתחם והסמכה של רשמים חדשים לארגון חדש בשם Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN).

ב-1999, ICANN החלה לקבל בקשות מחברות שרצו להפוך לרשמים – ואז הקפיטליזם השתלט: חברות נאלצו להתחרות על עסקים. המחירים ירדו והשירות השתפר, אולם חלקם טובים יותר מאחרים. להיסטוריה מפורטת יותר של המעבר הזה, בקר http://www.icann.org/registrars/accreditation-history.htm.

אפילו עם ההשפעות החיוביות של תחרות בשוק שמות הדומיין, תהליך רישום שמות הדומיין באינטרנט נותר בגדר תעלומה עבור רבים.

יש הרבה חברות שרוצות לגבות מכם מאות דולרים כדי לבצע עבורכם את המשימה הפשוטה של ​​רישום שם דומיין. יש כמה חברות רישום שיגבו ממך $35 רק כדי לרשום דומיין. ויש יועצי אתרי אינטרנט שגובים מעל 100 דולר כדי לעשות את העבודה בשבילך. אבל אתה יכול לעשות את זה בעצמך בערך 15 דקות וזה יכול לעלות רק 1.99 $ לשנה. אם תעשה קצת מחקר, תלמד קצת ותעבוד חכם, אתה יכול לחסוך לעצמך קצת כסף – וכמה כאבי ראש.Source by Nicholas LaPolla

כתיבת תגובה