ההבדל בין שיווק דיגיטלי לשיווק במדיה חברתית

הוא משתמש במגוון של ערוצים דיגיטליים כמו SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש), מדיה חברתית ו-PPC (תשלום לפי קליק) כדי לפתות קהלים למותג פוטנציאלי. שיווק דיגיטלי משתמש באינטרנט כאמצעי הליבה של קידום מכירות שאליו ניתן לגשת באמצעות גאדג'טים אלקטרוניים כמו מחשבים, מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים.

טכניקות שיווק באינטרנט כגון שיווק במנועי חיפוש (SEM), הודעות דואר אלקטרוני מהוות חלק בלתי נפרד מהשיווק הדיגיטלי. יתרה מכך, הוא כולל גם ערוצים שאינם אינטרנטיים כמו שירות הודעות קצרות (SMS) ושירות הודעות מולטימדיה (MMS), התקשרויות חוזרות וכו'. כל הערוצים השונים הללו מהווים חלק משולב בשיווק דיגיטלי. שיווק דיגיטלי נחשב לשיווק BTL Below-The-Line שכן הוא מכוון לקבוצה קטנה ומרוכזת יותר ועובד על גיבוש לקוחות נאמנים ויצירת המרות.

SMO או (SMM), לעומת זאת, הוא ענף או תת-קבוצה של שיווק דיגיטלי שמצטיין בקידום באמצעות פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, יוטיוב וכדומה. הוא עושה שימוש במדיה חברתית למטרת שיווק. המדיה החברתית מסתמכת במידה רבה על האינטראקציה של המשתמשים, שיתוף מידע ויצירת קהילה מסוגים, ומכאן שיש בה אלמנט 'חברתי'. הוא מנצל יצירת תוכן אמנותי המוצג בהתאם כדי לפתות את הקהל לעבר המוצרים או השירותים שלך וליצור עוקב אחר המותג.

לפי Zephoria Digital Marketing Consultants, ישנם למעלה מ-1.71 מיליארד משתמשי פייסבוק פעילים מדי חודש ברחבי העולם. המשמעות היא שמבחינה סטטיסטית פייסבוק גדולה מכדי להתעלם ממנה, ולכן היא צריכה להיות חלק חיוני באסטרטגיות השיווק שלך במדיה החברתית. צריכת וידאו מקוונת בפלטפורמות כאלה נמצאת בעלייה מתמדת והיא הדבר הגדול הבא מבחינת אסטרטגיות שיווק. SMM הוא גם שיווק BTL Below-The-Line מכיוון שהוא מתייחס לקבוצות מופרדות שנוצרו על רקע תחומי עניין משותפים בפלטפורמות מדיה חברתית.

חברות המעוניינות לתת מענה לצרכי השיווק שלהן צריכות לבחור בין סוכנות שיווק דיגיטלית או סוכנות מתמחה. אם אתה מחפש מישהו שיתכנן את כל אסטרטגיית השיווק שלך, אז סוכנות שיווק דיגיטלית תהיה בחירה טובה. עם זאת, אם אתה מחפש מישהו שיטפל רק בהיבט המדיה החברתית של האסטרטגיה שלך, אז עדיף לך לעבוד עם סוכנות מתמחה.

עם הפופולריות המופלגת של המדיה הדיגיטלית, אנשים מוכנים יותר לשלב שיווק דיגיטלי באורח החיים היומיומי שלהם. בהתאם לדוח ה-Interactive Advertising Bureau (IAB), ההכנסות ממודעות אינטרנט בארצות הברית הגיעו ל-27.5 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2015. זה פתח מספר הזדמנויות עבודה בעולם. יש ביקוש גבוה; עם זאת, אנו חווים מחסור בכוח העבודה המיומן מכיוון שאנשים עדיין משלימים עם ההתפתחות המהירה של המדיה הדיגיטלית.

כדי לענות על הדרישות הגוברת של אנשים מוכשרים, ישנם מספר קורסים מקוונים בשיווק דיגיטלי זמינים. חיפוש מהיר בגוגל בנושא זה יגייס שלל מכונים המציעים את השיעורים המוזכרים. הקורסים נמשכים מספר ימים בהם מטופלים כל הנושאים הקשורים במטריית השיווק הדיגיטלי. התלמידים מקבלים תובנות חשובות בנושא המאפשרות להם לחצוב לעצמם נישה.

קורס השיווק הדיגיטלי כולל הבנה בסיסית של מושגי שיווק ופרסום וידע בסיסי בכלים סטטיסטיים ואנליטיים. הם גם מקבלים מידע מקיף על שיווק בדוא"ל, SEO/SEM, תשלום לפי קליק, שיווק בנייד, וידאו מקוון ועוד.

קורסי שיווק במדיה חברתית כוללים הבנה מעמיקה של עקרונות המדיה החברתית, אתרי מדיה חברתית מרכזיים, אסטרטגיית מדיה חברתית ומדידה של מדיה חברתית. הוא מציע מבט על נקודות החוזק והחולשה של פלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק, טוויטר וכו' ומעמיק בטרנדים החדשים ביותר שצפים במדיה החברתית. המדיה החברתית היא חלק הכרחי מאסטרטגיית המדיה הדיגיטלית. פלטפורמות SM מנופות למטרת מיתוג של מוצר או שירות מכיוון שהיא מספקת מדיום אינטראקטיבי יותר פתוח לשיחה דו כיוונית. שיווק דיגיטלי רלוונטי יותר מבחינת יצירת מודעות למותג, שיווק או ניהול מוניטין. למרות שיש להם יישומים מקוונים שונים, הם משרתים את המטרה הגדולה יותר של קידום מותג והמרת לקוחות ללידים ולמכירות. הצרכנים הפכו למודעים יותר למותג עם השתתפות פעילה והכי מפונקים לבחירה עם שפע האפשרויות הזמינות באינטרנט. חלקם באסטרטגיית השיווק הכוללת גדל במספר רב, מה שהפך את טכניקות האסטרטגיה המסורתיות למיושנות. בקצב התקדמות המדיה הדיגיטלית, זה לא יהיה רחוק לדמיין עתיד שבו המציאות המדומה התרחשה לכל היבט של קיומנו.Source by Rahul Rakesh Roa

כתיבת תגובה