ההבדל בין פודקאסט לתוכנית רדיו באינטרנט

תוכניות רדיו באינטרנט הן בדיוק כמו תוכניות רדיו מסורתיות, המשדרות אודיו של דיבור או מוזיקה, רק דרך האינטרנט במקום גלי שידור מסורתיים. אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין תוכניות רדיו באינטרנט לפודקאסטים הוא היכולת הזו לשדר אודיו חי. שידור אודיו של רדיו באינטרנט נקרא "שידור אינטרנט" כדי להבדיל אותו מהרדיו המסורתי עוד יותר עם אטימולוגיה.

טכנולוגיה זו מופרדת יותר מהפודקאסטים והיא קרובה יותר לרדיו המסורתי במובן זה שלמאזין אין שליטה על מתי או איך הוא מאזין לאודיו מכיוון שהוא זורם ברציפות, בדיוק כמו רדיו מסורתי. מאזינים משתתפים בתוכניות רדיו מקוונות על ידי הקלדה או הדבקה של כתובת האינטרנט המתאימה כדי לזמן את נגן המדיה ואתה מחובר לתוכנית החיה שלהם ברגע שאתה מתחבר.

מחויבות לזמן ונגישות

פודקאסטים הם קובצי אודיו הניתנים להורדה, חוויה יותר "על פי דרישה" שיש לך יותר שליטה עליה בתור מאזין. בעולם אידיאלי, תכניות הרדיו האינטרנטיות האהובות עליכם ינצלו גם את הטכנולוגיה הזו ויספקו למאזינים הנאמנים את ההקלטה הארכיון כך שגם הם יוכלו להוריד אותה ולהאזין מאוחר יותר או להאזין לה שוב ושוב אם ירצו. רוב פלטפורמות השידור באינטרנט אינן מציעות טכנולוגיה זו באופן חופשי, כך שתגלו שתוכניות רדיו רבות הן אחת ויחידה. שום הקלטה לא תישמר באינטרנט או במחשב שלך. שדרני אינטרנט חייבים להקליט תוכניות משלהם כדי לספק תכונה זו.

הקונספט האחרון הוא בונוס גדול בצד של מאזיני הפודקאסטים, עם זאת, תוכניות הפודקאסטים פחות צפויות, מה שהופך תוכן זמין בכל פעם שהם אוהבים, שלעיתים קרובות פחות ממה שהמאזינים שלהם היו רוצים. לתוכניות רדיו באינטרנט יש לוח זמנים קבוע שהן מתחייבות אליו ובדרך כלל משודרות באינטרנט גם לאותה פרק זמן.

מנקודת המבט של יוצר התוכן

מנקודת מבט של יוצר התוכנית, יש יתרונות לשני הצדדים. בהתאם לרמת הזמן שהם מוכנים להתחייב, שני המושגים האחרונים יהיו גורם מכריע גדול. אם המניעים שלהם קשורים לעסקים מעבר לרצונם לשתף תוכן, הם עשויים לרצות לשקול את גודל הרשת שנשלחת עם כל אחד מהם. שידור אינטרנט באמצעות תוכנית רדיו באינטרנט יאפשר לך ללכוד הרבה מאזינים בו זמנית. אם זה חשוב לך, או אם אתה מוכר או מתכוון למכור קטעי פרסום בתוך התוכנית, רדיו אינטרנט הוא הדרך ללכת. פודקאסטים מגיעים רק לאדם אחד בכל פעם כי הם דורשים הורדה, וזה לא אידיאלי למכירת קטעי פרסום.

הבנת המוטיבציה של המאזין

כשדרן אינטרנט, תצטרך להבין את המוטיבציה של הקהל שלך מאחורי ההאזנה לתוכנית שלך. עם תחנת רדיו באינטרנט, אתה בדרך כלל צריך לרצות את כל הקהל. האם הקונספט שלך משמח קהל? פודקאסטים יכולים להיות קצת יותר ספציפיים, או נישה, מכיוון שהמאזין מחפש אותך או נושא מסוים לעתים קרובות. שתיהן נקודות שיש לקחת בחשבון בעת ​​ניסוח המותג כולו ומתאר "פרקים".Source by Aaron Phillips

כתיבת תגובה