גרוטאות אחריות בייצור

מכיוון שעלות חומרי הגלם כנראה לא תרד בקרוב, הפחתת גרוטאות מעולם לא הייתה חשובה יותר עבור היצרנים. כדי להבטיח שימוש מרבי בחומרים פותחו מכונות חיתוך לייזר וסילון מים מדויקות. הטבעת מתכת ממוחשבת יכולה להוציא חלקים וחתיכות עד לקצה המניות. בייצור, ניהול החומרים השתפר מכיוון שגם טכנולוגיית העיבוד והניהול באמצעות חשבונאות עלויות שופרו. בקיצור, אחריות קיימת ברצפת החנות ובמשרד הקדמי, ומשמעות הדבר היא שמעקב אחר גרוטאות הוא חלק מתהליך הייצור. כמובן, הקשר בין קומת החנות למשרד החזית תמיד היה קשר שנעשה באמצעות נתונים, ודווקא באמצעות נתונים נמצאות הגורמים השורשיים לגרוטאות והשיטות להפחתה.

בקצרה, שיעור גרוטאות (אוֹ איכות התשואה) הוא פונקציה של תקני ייצור וה- עלות האיכות עצמו: הגדרות תהליך, חלקי חומרי גלם, פעילות תחזוקה, מיקוד מפעיל וכדומה. תהליכי עבודה טובים יותר ויותר עלות אפקטיבית בניהול חומרים, במיוחד ביצירת גרוטאות, יכולים לשפר את היתרון התחרותי של היצרן. כמו כן, התחרותיות כיום נמדדת במונחים של אספקה ​​בזמן ואיכויות תשואה העונות על דרישות הלקוח או עולות עליהן. בעבר הלא רחוק, כמעט כל רמה של גרוטאות נחשבה לתוצאה ההכרחית של תהליך הייצור; כמות הגרוטאות לא הייתה הבעיה שהיא תהפוך לאחר מכן כאשר תתעורר תחרות בשרשרת האספקה ​​על ירידת מלאי חומרי הגלם. עם הצגת ייצור רזה ומנדטים להפחתת פסולת גרוטאות באמצעות שיפור מתמיד, פותחה תוכנת תכנון משאבים ארגוניים (ERP) כדי לחזק את זרימת הנתונים בין רצפת החנות למשרד הקדמי.

כדי להתחיל טוב באחריות לגרוטאות, שלושה דברים חייבים לקרות. ראשית, אתה חייב לזהות כאשר אובדן מתרחש. רק בסימון הרגעים שבהם מתרחש אובדן חומרי אתה יכול אי פעם לראות מגמה בתנועה. זיהוי האובדן הוא גם גורם לניהול מלאי טוב וגם מודעות לתפוקת הייצור ההיסטורית. עם קו בסיס היסטורי מבוסס היטב, ניתן למדוד בקלות רבה יותר מגמות של אובדן חומרי ולפעול לפיהן במהירות האפשרית.

שנית, שיטה נכונה של הקלטה נתוני ייצור נחוצים לעובדים כדי לחשוף את יעילות השימוש בחומר. במילים אחרות, לעובדים צריכה להיות דרך ודרישה להזין תפוקה טובה לעומת מספרי ייצור גרועים של מוצרים. בעיות פגמים ובזבוז חומר אחר הם נתוני ייצור שאינם מועברים לעיתים קרובות או בקלות בהתנדבות. עם זאת, כאשר שימוש בחומר מובא בחשבון באמצעות סדרה של מנדטים לדיווח, במיוחד בפורמטים הקלים לשימוש של חלק ממערכות תוכנת ה-ERP, ישנה סבירות גדולה יותר לאיסוף נתוני גרוטאות/פסולת לניתוח מאוחר יותר. לדוגמה, ברקוד והשימוש במסופי ממשק גרפי מסביב לרצפת החנות מספקים נוחות לעובדים ביכולת להזין נתוני גרוטאות. בנוסף, טכניקות הדיווח הטובות ביותר ישתמשו במגוון של קודי גרוטאות ורמות קיבוץ קוד כדי להקל על הניתוח.

לבסוף, חזק, שגרתי ומתמשך אָנָלִיזָה של נתוני גרוטאות נדרשים על מנת להביא הן לשיפורים באיכות והן להפחתה של חומר מבוזבז לאחר מכן. זה באמת המקום שבו מערכת תוכנת ERP איכותית יכולה להועיל מאוד. בהנחה שיש רישום נכון של נתוני גרוטאות ברמת רצפת החנות, ההנהלה צריכה להיות מסוגלת לנתח את המידע על מנת לנטר את השימוש בחומרים ולברר מגמות של גרוטאות. מערכת תוכנת ERP שאוספת נתונים בזמן אמת מכל תחומי הייצור מאפשר ניתוח גרוטאות בצורה הכי שימושית ומהירה שאפשר.

כדי להוסיף את הכמות הנוספת של רווחיות לפעולת ייצור, בדוק מתי, היכן וכיצד נעשה שימוש בחומרים. זה בתחום החשוב יותר ויותר של ניתוח גרוטאות שבו היצרנים מוצאים יותר רווח בשוליים. כלומר, על ידי הפחתת עלויות החומר, יצרן הופך מודע יותר לשימוש בחומר בייצור, ובתורו מודע יותר לכל שיבושים בדפוסי זרימת החומר ובאיכות התפוקה.Source by Victor Viser, Ph.D.

כתיבת תגובה