ארגן גלישה אישית באינטרנט לניצול זמן טוב יותר

קיום אתרי אינטרנט מרובים שבהם מבקרים לעתים קרובות, יכול לקחת זמן עד למצוא את האתר או לדרוש שמירה על רשימת כתובות אינטרנט בהישג יד. היסטוריית דפדפן האינטרנט עלולה להתארך אם היא משמשת לשמירה על מיקומי האתר. לאחר מכן ישנם חיפושים באינטרנט שלוקח זמן למצוא את התוצאה הרצויה וייתכן שיצטרכו להפעיל אותם מספר פעמים לפני השלמת המחקר. מה ניתן לעשות כדי לחסוך זמן באינטרנט? בחירה של אפשרויות שיעזרו לחסוך בזמן הפעלת חיפושים ומציאת כתובות אתרים עשויה לעזור לחסוך זמן בעתיד.

אם אותם אתרים מבקרים לעתים קרובות, אז סמן את האתרים האלה בסימניות במקום לשמור רשימה של כתובת URL (איתור משאבים אחיד – הידוע גם בשם כתובת אתר) במקום כלשהו. השתמש בתכונת הסימניות בדפדפן האינטרנט (או הוסף למועדף ב-IE) כדי לשמור את כתובות האתרים עם שם רלוונטי לגישה מהירה. חלופה נוספת היא למצוא אתר סימון ספרים חברתי שיכיל את כל הדפים המועדפים. חפש אתר סימון ספרים העונה בצורה הטובה ביותר לצרכים האישיים לקלות סריקה וקריאה. בעת סימון כתובות אתרים בספרים, סמן את דף הבית של אתר האינטרנט או את הדף שאליו יש להפנות הכי הרבה באתר.

אם נדרשים מנועי חיפוש מרובים במחקר, עבור לאתר מטא-חיפוש שבודק מספר מנועי חיפוש או צור תיקיה בסימניות/מועדפים כדי להחזיק את כתובות האתרים המועדפות לחיפוש לגישה מהירה. שני מנועי מטה-חיפוש ידועים הם metacrawler.com ו- mamma.com. מנועי חיפוש רבים יציעו הצעות חיפוש כדי לצמצם את התוצאות בעת הקלדת בקשה לנתונים. נצל את ההצעות האלה כדי לקבל תוצאות ממוקדות יותר. מנועי חיפוש מסוימים ישמרו על היסטוריה זמנית של חיפושים אחרונים, כך שניתן יהיה לחזור עליהם מאוחר יותר. זה יכול להיות מועיל כאשר מופרע במהלך פרויקט מחקר באינטרנט. בדרך כלל ההיסטוריה נמחקת לאחר סגירת הדפדפן.

אם מספר בלוגים או אתרי חדשות נבדקים באופן קבוע, הגדר את כולם כך שיוצגו יחד תחת חשבון ספציפי באתר כמו technorati.com או אם אתר החדשות מציע עדכון RSS (Really Simple Syndication) בחינם, נצל את האפשרות הזו. שתי האפשרויות יחזירו את המידע העדכני ביותר באופן מיידי באמצעות קורא הזנת RSS או לחשבון באתר מסוים. בהתאם להגדרת הקוד באתר עבור הזנת RSS או מנוי, עדכונים עשויים לעבור ישירות מהאתר למייל, לאתר אחר, או שידרשו קורא הזנת RSS תואם לתצוגה מיידית. שימוש ב-RSS פירושו לא עוד ביקור מתמיד באתר אינטרנט כדי לראות עדכונים. אפשרויות RSS חוסכות גם זמן וגם הקשות.

בנוסף לחיסכון בזמן, השימוש בסקירת האתר או אפשרויות החיפוש לעיל שומר על היסטוריית דפדפן נקייה וקצרה. בכל הנוגע לניהול זמן, בצע את הבחירה הנכונה עבור חיפושים באינטרנט כדי לצמצם ולמקד את תוצאות המחקר.Source by Shirley Lee

כתיבת תגובה