איך אתה מרוויח מאכילת שוקולד?

שוקולד מוערך ממגוון סיבות. רבות מהסיבות הללו קשורות לכימיקלים להרגיש טוב הכלולים בשוקולד, כגון טריפטופן, טירוזין, תיאוברומין וקפאין. עם זאת, השוקולד המועדף הוא מהסוג הכהה בעל הריכוז הגבוה ביותר של קקאו, עשיר בנוגדי חמצון ודל בשומן.

בואו נסתכל על היתרונות של אכילת כמה חתיכות שוקולד:

מַצַב רוּחַ

אכילת חפיסת שוקולד קטנה כמו גם הקפדה על תזונה בריאה היא בעלת פוטנציאל להגביר את מצב הרוח. זהו שילוב של מרקם, ריחו וטעמו של השוקולד שעוזר לעורר את המוח ולהשאיר אותך בהרגשה טובה. בנוסף, השוקולד עשיר בחומצת האמינו החיונית טריפטופן, שיכולה לעזור להגדיל את כמות הסרוטונין במערכת. זהו סוג טבעי של נוגד דיכאון.

ידידותי ללב

שוקולד יכול לעזור לבריאות הלב מכיוון שיש לו השפעה אנטי דלקתית, מדלל את הדם כדי למזער את הסיכון ללקות בשבץ מוחי ויכול להוריד את לחץ הדם. הסיבה העיקרית להועיל ללב היא בגלל תכולת הפלבנואידים. כימיקל זה שימושי בעידוד ייצור תחמוצת החנקן, אשר מרגיע ומרחיב את כלי הדם

עזרה בעורק

יתרון נוסף של תכולת הפלבנואידים הוא היכולת לעצור את החמצון של הכולסטרול הרע (LDL). לאורך זמן זה יכול להוביל להצטברות של משקעים על דופן העורק, אשר מכונה לעתים קרובות מחלה חסימתית. כמו כן, תכולת הפלבנואידים יכולה לכלול חומצה סטארית, שהיא סוג ייחודי של שומן רווי שיכול לקדם כולסטרול טוב (HDL).

מרגיע שיעול

תכולת התיאוברומין בשוקולד יכולה להשפיע על עצב הוואגוס ולעזור לדכא את פרקי השיעול. לעצב הוואגוס יש את התפקיד של העברת מסרים בין המוח למערכת העצבים המרכזית.

בריאות המוח

סוג נוסף של תרכובות כימיות המצויות בשוקולד הוא אפיקטכין, המועיל ליכולתו להגן על המוח מפני הצטברות של פלאקים עמילואידים או חלבונים דביקים. אם הם נשארים להתפתח לאורך זמן קיים סיכון להתפתחות מחלת אלצהיימר. בנוסף, ניתן למצוא אותה תרכובת כימית בתה ירוק.

בסך הכל, כדי להפיק תועלת מהשוקולד הנאכל, כדאי לחפש את השוקולד המריר שיש בו ריכוז גבוה של קקאו. באופן אידיאלי, אתה רוצה שוקולד עם 70 אחוז קקאו כדי להשיג את התועלת הגדולה ביותר. כמו כן, הקקאו הגבוה אומר שיש יותר תכולת פלבנואידים לטובת הבריאות הכוללת.Source by Leo Eigenberg

כתיבת תגובה