אבטחת בנקאות אינטרנט משופרת כעת יותר

ערבויות נגד הונאה מקוונת הן מה שרוב הצרכנים מחפשים בשירותי בנקאות באינטרנט. מכיוון שכסף הוא שיקול מרכזי כאן, הם פשוט רוצים את ההגנה הטובה ביותר עבור החסכונות וההשקעות שלהם. לא משנה אם הם מבצעים בנקאות במוסד שהפך לאינטרנט או בבנק מקוון בלבד, הצרכנים דורשים אבטחה.

הבנקים עובדים קשה כדי לשכנע לקוחות לנסות בנקאות באינטרנט. תכונות האבטחה של שירותי בנקאות באינטרנט מתקדמות יותר ומספקות ללקוחות כל סיבה לבצע בנקאות דרך האינטרנט לנוחות נוספת והרבה יותר הטבות. עם טכנולוגיית האינטרנט המשתפרת כל הזמן, כל אחד היום יכול לבצע כל מיני עסקאות פיננסיות באינטרנט בנוחות של הבית או המשרד שלו. מלבד האבטחה והנוחות, בנקאות באינטרנט היא גם חסכונית עם פחות או לפעמים ללא עמלות כלל.

מומחי מחקר אומרים כי בעוד שצרכנים מסוימים אינם רואים תועלת בביטול הנייר בעת ביצוע עסקאות, יציאה ללא נייר היא למעשה הגנה בפני עצמה. כדוגמה, אתר בנק יכול כעת לאפשר לך לצפות בחשבונות ובדוחות שלך באופן מקוון ברגע במקום לחכות מספר שבועות. המשמעות היא שאין שום סיכוי שכרטיס האשראי והטלפון שלך יילקחו מתיבת הדואר שלך או מפח האשפה שלך.

טכנולוגיית ההצפנה היא הנפוצה ביותר לאבטחת אתרים. כאשר נתונים עוברים דרך מערכות משותפות או רשתות שבהן למספר רב של אנשים יש גישה למידע, כלי זה ממלא תפקיד חיוני. לאור זה יש להצפין מידע סודי, בעיקר סיסמאות, כדי למנוע מהן לדלוף לאנשים אחרים ולהחליף אותן. השימוש בחתימה דיגיטלית הוא טכניקת אבטחה נוספת הכוללת גם הצפנה.

בעוד שנותר להשתמש בהצפנה, מספר בנקים גדולים משתמשים כעת במערכת האבטחה מבוססת האינטרנט העדכנית הידועה בשם SiteKey. הכלי משתמש בסוג חדש של תהליך אימות שמטרתו העיקרית היא למנוע דיוג, פעילות הונאה מקוונת. עם זאת, רק מעטים משתמשים בטכניקה זו בגלל החולשות של המערכת.

השימוש בשמות משתמש וסיסמאות וכן במספרי זיהוי אישיים או קוד PIN הוא בין תכונות האבטחה הסטנדרטיות המסופקות על ידי רוב הבנקים. לכן, מומלץ מאוד שלא לחלוק את המידע הסודי עם אף אחד כדי למנוע את מה שנקרא גניבת זהות.

התראת דוא"ל היא אמצעי הגנה נוסף שהבנקים משתמשים בו. עם תכונה זו, לקוחות מקבלים התראה באמצעות דואר אלקטרוני או הודעת טקסט בכל פעם שמתרחשות עסקאות חשודות בחשבונם כגון משיכת סכומים גבוהים, כאשר הם מקבלים מיילים מדיוגים או כאשר מישהו מנסה לגשת לחשבון עם סיסמה שגויה.

בנקים גדולים רבים מספקים גם תמונות סרוקות של צ'קים מבוטלים. תמונת השיק מציגה לא רק את הצד הקדמי אלא גם את הצד האחורי. זה יעזור ללקוח לאמת את מספר ההמחאה, הסכום והנפרע במקרה שהוא או היא ישכחו את המידע.

הבנקים מחויבים לספק ללקוחותיהם את האבטחה המקוונת הטובה ביותר במאמץ להגן על כספם שהרוויחו קשה. אין זה מפתיע אם כך שמספר לקוחות הבנקאות באינטרנט גדל כעת.Source by Gloria Smith

כתיבת תגובה